Психологічна служба НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»  діє згідно наказу 
Міністерства освіти і науки України №27 від 03 травня 1999 року 
«Про затвердження Положення про психологічну службу 
системи освіти України», 
керується в своїй роботі Положенням про психологічну службу.  

Мета роботи психологічної служби: 
 -  створити сприятливі соціально-психологічні умови для розвитку психічно і фізично здорової гармонійної особистості учня;
 -  забезпечити індивідуальний підхід до кожної дитини на основі її психологічних особливостей;
 -  виявляти труднощі, проблеми, особливості індивідуального розвитку особистості та своєчасно надавати психолого-педагогічну допомогу;
 -  вивчити рівень розвитку самостійності та творчості школярів. 

Завдання психологічної служби:
 

 - досліджувати рівень самостійності учнів;
-  вивчати творчі здібності школярів;
 - розвивати логічне та творче мислення
.

Тиждень психології в Залузькому НВК

 

   Одним із головних завдань, які стоять перед навчальним закладом,  є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та саморегуляції особистості. Тому виникає необхідність впровадження в роботу психологічної служби різноманітних нетрадиційних методів, які б зацікавили учнів у вивченні навчальних предметів, сприяли розвитку їхніх здібностей, схильностей, інтересів. Реалізувати ці завдання допомагає проведення тижнів психології.

       В нашому НВК тиждень психології проходив з 04 по 08 квітня під назвою «Кожна дитина – всесвіт».

   Заздалегідь учням 1-4 класів було оголошено про виставку дитячих малюнків на тему «Що таке щастя?». Діти із задоволенням взяли участь і з’ясувалося, що щасливі вони, коли поряд найближчі люди – батьки, коли світить яскраве сонечко над головою, мир та спокій в країні.

   До Всесвітнього Дня здоров’я, з метою залучення школярів до здорового способу життя,  було організовано виставку бюлетенів «Твоє здоров’я – у твоїх руках» та конкурс плакатів  «Ми - за здоровий спосіб життя!». Переможці конкурсу – нагороджені грамотами.

   У вестибюлі навчального закладу був облаштований паркан відвертості, на якому всі охочі висловлювали свої побажання та пропозиції. Було оформлено скриньку для листів, куди бажаючі могли опустити «листи психологу». Діяла виставка психологічної літератури «Психологія для всіх».

    З метою оцінки емоційного стану учнів і вчителів проведено загальношкільний захід «Настрій школи». Учням і вчителям протягом дня потрібно було обрати панівний настрій із кольорової гамми, з яким вони щодня ходять до школи й на роботу. Результати вибору було зафіксовано на «квітках настрою» кожного класного колективу на стіннівках.

   З метою виявлення позитивних і негативних явищ у шкільному житті проведено захід «Погода в школі». На початку дня учні-помічники роздали кожному класу шаблони «сонечко» і «хмаринка». На «сонечку» класним колективам потрібно було записати те, що в школі добре, а на  «хмаринці» - те, що погано.

   З випускними класами проведено тренінги «Незабаром іспит», які допомагають сконцентруватися, заспокоїтися і досягти найкращого результату під час здачі екзаменів. Діти із зацікавленістю брали участь, жваво обговорювали завдання тренінгу та робили для себе корисні висновки. Кожен отримав поради, як краще підготуватися до іспитів. Одна з них: при підготовці до іспиту легше запам’ятати матеріал за тим робочим столом, на якому є жовті та фіолетові предмети.

   За даними психологічних досліджень, однією з якостей п’ятикласників, що спричиняє труднощі в адаптації є емоційна нестійкість. Найчастіше в емоційно-нестійких дітей спостерігаються різкі перепади настрою, спади й підйоми енергії. Таким дітям важливо навчитися основ саморегуляції, це допоможе їм справитися з труднощами адаптації. Тому для профілактики емоційних станів з учнями 4-5 класів проведено профілактичне заняття «Термометр настрою».

   Із найменшими школярами проведено розвивальне заняття «Подорож із Ням-нямом». Мета: сприяти адаптації учнів першого класу до навчання. Діти з радістю виконували завдання, які пропонував психолог, були активними і енергійними.

    Усі класи нагороджені подяками за активну участь у проведенні тижня.

В.П. Котяш,  психолог НВК