МЕДИЧНА СЕСТРА

Категорія вища

Стаж роботи 34 рік

Попередження дитячого травматизму.doc
Microsoft Word Document 554.0 KB

 

«Ти і твоє здоров’я»

 

    Здоров'я - найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. З давніх часів всім знайоме відоме гасло: «Твоє здоров'я - в твоїх руках». Але для того щоб навчитися берегти здоров'я, треба багато знати про самих себе, про стан свого організму, власного здоров’я.

 Впродовж лютого в Залузькому НВК « ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» проводився традиційний місячник санітарно-просвітницької роботи «Ти і твоє здоров’я».  Його метою було допомогти дітям розібратися в розмаїтті спокус сучасного світу, усвідомити те зло, яке несуть для людини алкоголь, тютюнопаління, наркотики, формувати із себе здорову духом і тілом особистість. Місячник розпочали тематичною лінійкою «Життя дається тільки раз». В рамках місячника у 1-4 класах медсестра Жакун Л.М. провела бесіди  «Для чого потрібно мити руки», «Раціональне харчування». провела гру – вікторину між 5 класами « Здоровим бути – круто» та  інтелектуальну гру для 8-А і Б кл. «Крок за кроком до здоров'я». Перемогу здобули учні 8-Б класу.

Була організована зустріч з  районним педіатром Мунько Світланою Миколаївною, яка провела у 1-5 класах бесіду «Як розповсюджується поліомієліт»», а медичний працівник  ФАПу Олексієвець Н.О.   учням 6-11 класів  розповіла про важливість щеплення для організму людини. Приємно відзначити, що робота з профілактики шкідливих звичок дає свої результати. А це, в свою чергу, вселяє в усіх віру, що наша молодь усвідомлює власну відповідальність за своє власне здоров’я і за здоров’я нації.

Члени спортивно-оздоровчого центру ради лідерів на чолі з медсестрою протягом місяця проводили рейди-перевірки санітарного стану класів та зовнішнього вигляду учнів 1-11 класів . Впродовж  місячника  стартував  конкурс «Найчистіший клас».

У конкурсі малюнка «У здоровому тілі-здоровий дух» активну участь приймали учні 5-6 класів.  Місця розділились в такому порядку : І місце –Котяш Оксана (5-А кл.,)   ІІ місце- Жакун Юлія (5-А) Котяш Юлія (5-А кл.),ІІІ місце –Остаповець Вікторія ( 6 кл.)

Для учнів 8-11 класів демонструвалися відео-фільми  «Обирай життя»,»Стоп наркотикам!»

Були проведені  години психолога Котяш В.П.«Режим дня - суворий і мудрий порадник», «Основна небезпека тютюнопаління для молоді», «Виявлення наркотичної залежності у школярів», «Все залежить від тебе».

Впродовж  місяця у шкільній бібліотеці було оформлено виставку літератури « Здоров’я дитини - багатство родини ».

 Педагог – організатор Жакун  Ю.М. на закриття місячника провела тематичну лінійку « Зберегти здоров’я змолоду та  й на все життя .

 

   Отже, діти, усвідомивши змалечку цінність і значення здоров'я для повноцінного гармонійного розвитку, знаючи фактори, що формують здоров'я, оволодівши практичними навичками контролю і збереження власного здоров'я, первинної профілактики захворювань закладуть надійні підвалини для реалізації власних можливостей і талантів, зроблять своє життя яскравим і радісним для себе, корисним для народу і країни.