Пам’яті героїв !

         З мелодії «Пливе кача…» та слів, до глибини серця  пронизаних болем та співчуттям, 20 лютого в Залузькому НВК  розпочалася лінійка - реквієм «Білі лебеді  у небесах з перебитими крильми, запаливши тисячі  сердець, ви свої не вберегли…», підготовлена учнями 9 класу  ( класний керівник Котяш Сергій  Леонідович).  Зворушливі  поетичні рядки,  пісні " Над землею тумани", «А війна  - як війна» , які виконали Сергій Леонідович, Якимова Софія, Жакун Ілона, хвилина  мовчання ,  запалені свічки Пам’яті в руках дітей - все це допомогло шкільній спільноті бути учасниками скорботи в День пам'яті  Героїв Небесної Сотні. 

       Учні переглянули відеоролик подій  Майдану. Із тривогою в душі присутні слухали та переглядали інформаційні повідомлення про події  лютого 2014 року, згадували про героїв-односельців,  учасників АТО. 

     Майдан, Небесна Сотня  ніколи не можуть бути перегорнутою сторінкою для кожного українця. Ця подія повинна стояти перед совістю кожного. "Небесна Сотня" - на сторожі гідності. Їх невинно пролита кров на Майдані, в центрі самого серця України, для кожного з нас є іспитом на гідність.

          Бути гідним українцем - це зайняти активну позицію в своєму житті, робити щось корисне для себе і суспільства, вчитися, чинити по справедливості, наполегливо працювати.

 

       Героями не народжуються - ними стають. 

Час плине, а пам'ять залишається

Всі ті, хто пройшов                                                                                                                   Афган,

І досі у снах воюють,

А вдячності щирі слова

Раз в рік, в День афганця                                                                                                         чують.

 

Афганістан… Минуло 29 років, як  у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла, яке безпосередньо торкнулося і нашого села Залужжя. У горах Афганістану загинув наш учень Петро Лукашович Котяш.

15 лютого у Залузькому НВК  відзначали  28 річницю заснування волейбольного турніру на приз воїна-афганця Петра Котяша. Цьогоріч серед гостей турніру був лише один учасник бойових дій  афганської війни – Жмура Леонід Максимович.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували воїнів-афганців Петра Котяша, Лущика Анатолія, Олексієвця Івана, Котяша Миколу, Жакуна Анатолія, які покояться на місцевому кладовищі. На їх могили учні НВК поклали вінки.

З вітальним словом до команд та всіх глядачів звернулися директор Залузького НВК Котяш Л.М., начальник управління освіти, молоді та спорту Стасюк Ніна Іванівна, помічник-консультант народного депутата Слободзян Оксана Семенівна, голова спілки афганців Дашук Микола Повлович, директор заводу будматеріалів Голяка Микола Адамович, методист управління освіти Малафей Валерій Васильович, сільський голова Олексієвець В.М. та учні.                              

Змагання відбулося між волейбольними командами 9-11-х класів  Залузького, Удрицького, Заслуцького, Миляцького, Озерського, Осівського НВК та   Дубровицького НВК "Школа-Ліцей".

Динаміка ігор показала добру фізичну та технічну підготовку волейболістів.  І місце зайняла команда Осівського НВК (тренер Столяр С.),  ІІ місце – Залузького НВК (тренер Жакун Ю.М.), ІІІ місце – Удрицького НВК  (тренер Стрибулевич І.М.). Грамотами відзначені Куришко Дмитро (Залузький НВК) як кращий нападаючий, Ляшко Олександр (Осівський  НВК) кращий розігруючий,     Кот Максим (Удрицький НВК) кращий захисник.

Команди-призери відзначені грамотами, кубками, медалями, вимпелами, солодкими призами.

До традиції вшанування побратимів афганської війни долучилися члени спілки  ветеранів-афганців на чолі з головою  Дашуком М.П.

«Афганістан… Афганістан…»-

                                               Стукає в серце кожне.

                                               Афганістан… Афганістан…

 

                                               Цього забути не можна…

 

 

Тиждень географії

      Як підвищити інтерес учнів до вивчення шкільного курсу географії? Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми вважаю позакласну роботу як невід’ємну складову навчально-виховного процесу. Якщо знання, отримані на уроці, зацікавили учнів, то це спонукає їх вивчати предмет і після уроків. До того ж добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії. Велику допомогу в досягненні цієї мети надає мені тиждень географії. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору.

    В нашій школі тиждень географії проходив з 22 по 26 січня. Методика його проведення полягає в організації заходів, що носять інформаційний та змагальний характер. Кожен день тематичного тижня був спланований і насичений різноманітними формами роботи це виставки ,конкурси, вікторини , цікаві повідомлення та лінійки.

Учні мали можливість поринути у багатющий світ природи світу та рідної України.

Переможці відповідних номінацій отримали нагороди – гарні оцінки. Метою всіх проведених заходів було:

Ø Розвивати інтерес , зацікавленість до географії як науки;

Ø Розвивати логічне мислення ,пізнавальний інтерес,інтелектуальні здібності учнів,уміння працювати в команді;

Ø Розширити географічний світогляд;

 

Ø Виховувати любов до природи Землі,почуття гідності за рідну країну.

День Соборності України

    До Дня Соборності України в Залузькому НВК була проведена тематична лінійка "Моя Україна соборна і вільна, я з нею пов'язую долю", уроки історії "Історія української державності", "Українська держава, її історія у геральдиці, прапорах, символіці", " Від гетьмана до Президента України", відеожурнал "Соборна мати Україна - одна на всіх".

Фестиваль колядок та щедрівок

19 січня у нашому НВК пройшло святкове дійство – фестиваль колядок та щедрівок «Коляд, коляд, колядниця».  У фестивалі прийняли участь всі бажаючі класні колективи. Учасники використовували елементи українського одягу та реквізити свята. Це було по-справжньому. Кожен спів лився від серця до серця, і ці хвилини добра передавалися усім присутнім. Магія Різдва зачаровувала. Тож нехай прийдешній рік буде наповнений приємностями, щастям та добром!

Новий рік в Залузькому НВК

Чарівна казка святого Миколая в Залузькому НВК

            

 

                  Хто не знає про святого Миколая ?!  Малий і старий  знає про нього. Щороку приходить він у кожну  господу з миром і дарунками. Для маленьких стає  чарівною казкою , коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти - і добра казка зникає, а Миколай залишається.

          В Залузькому НВК свято Миколая пройшло в надзвичайно урочистій та радісній  атмосфері, адже  ще напередодні  маленьких гостей – учнів 1- 4 класів, було запрошено на зустріч із «Чарівною казкою Святого Миколая». Учні 3 та 4 класів із своїми вихователями Котяш  О.С. та Гайдиш С.В. підготували напрочуд  цікаве дійство. Під звуки чарівної музики розпочали свято ведучі -  Годунко Альона, Ошманіна Софія,  Гайдиш Ангеліна, Павловець Марія,  а казкові  персонажі : мишенята  ( Котяш Денис та Котяш  Олександра), лисичка   ( Годунко Іванна), Ангели ( Олесієвець Яна та Жакун Анна) разом із друзями ще раз  довели, які вони чемні, виховані, справедливі та  працьовиті, як гарно уміють співати, танцювати  та веселитися. А наймолодші  - учні 1-х класів разом із вихователем Годунко Н.І. підготували цілий віночок  вітань для гостей та святого Миколая.

Звичайно, до залу завітав і Святий Миколай, якого зустрічали піснями,  жвавими іграми, посмішками і жартами.      Справдились дитячі сподівання - Святий Миколай нікого не обминув із подарунком, всі присутні  отримали солодкі гостинці.

   Новорічні свята  у нашому НВК тривають, тож з нетерпінням чекаємо нових цікавих зустрічей, новорічних пригод та …. подарунків!!!

 

 

Турнір до дня Святого Миколая в Осівському НВК

  19 грудня 2017 року в Осівському НВК до дня Святого Миколая відбувся турнір з волейболу серед дівчат. Продемонструвати майстерність, характер, командний дух, жагу до перемоги до Осівського НВК прибули команди Залузького НВК, Сварицевицького НВК, Озерської ЗОШ І-ІІІ ст., Берестівського НВК та Удрицького НВК.
    Ігри були цікавими, напруженими, сповнені гострих моментів та подарували всім незабутні враження та емоції. І хоча за результатами запеклої гри юна команда Залузького НВК не стала переможцем турніру (4 місце), але показала високу майстерність гри у волейбол, чим порадували своїх тренерів і вболівальників.
    Бажаємо нашим дівчатам здоров’я, витримки, сили духу, нових спортивних досягнень. Так тримати!!!

14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

 

 

Напередодні щирі слова вдячності та запрошення на зустріч із школярами були надіслані  Остаповцю Тимофію Миколайовичу, нашому односельчанину, ліквідатору аварії на ЧАЕС

14 грудня учні 5-11 класів Залузького НВК зібралися на тематичну лінійку "Згадаймо тих, що врятували майбутнє".Вшанували тих, хто , ризикуючи своїм життям і здоровям, захистив світ від атомного лиха.

Також у цей день учні мали змогу ознайомитися із виставкою публіцистичної літератури "Плач мертвої зони",переглянули фільм "Розщеплені на атомі". Члени центру творчого розвитку для учнів 1-4 класів пілготували інформаційні хвилинки "Герої Чорнобиля".

 

Екскурсія до Дубровицького районного суду

 12 грудня  2017 року відбулася екскурсія учнів 9-11 класів нашого закладу до Дубровицького районного суду. Мазур Л.Л. провів екскурсію кабінетами і залами засідань суду. Система судів, відповідальність за свої вчинки, виховання правової свідомості, основні питання законодавства щодо підлітків та молоді – далеко не повний перелік тем, за якими проходила зустріч. Суддя Отупор Катерина Миколаївна наголосили на тому, що почастішали випадки притягнення до різних видів юридичної відповідальності неповнолітніх , на жорстокість серед дітей, розповіла про навчальні заклади де можна здобути  юридичну освіту. Школярі мали можливість отримати відповіді на запитання, які їх цікавили.

         Кожен з учнів зрозумів - тільки виконання закону ,виховання  в собі законослухняного громадянина   приведе нашу державу до правового громадянського суспільства.

 

 

З Новорічними вітаннями воїнам АТО

    І дорослі і малі з нетерпінням чекають Новорічних і Різдвяних свят, адже попереду вітання, подарунки і ... здійснення найзаповітніших мрій.

   Поділитися своєю творчістю і фантазією вирішили учні Залузького  НВК, провівши з 05 по 12 грудня акцію "Різдвяний сувенір воїнам АТО".

   Результат перевершив сподівання, адже учні (особливо молодші і середні класи) активно вирішили спробувати себе в ролі Діда Мороза і подарувати нашим воїнам частинку свята. Виготовлені власноруч новорічні листівки та сувеніри, вітання та щирі слова побажань, малюнки та різдвяні чобітки помандрують з нашого поліського краю до воїнів в зоні АТО.

Всеукраїнський тиждень права

   З 04 по 08 грудня 2017 року було  в Залузькому НВК було проведено Всеукраїнський тиждень права.

    У ході проведення тижня було розгорнуто виставку «Великі права маленької людини». Під керівництвом вчителя права Деркач С.Я.., проведений конкурс стіннівок та плакатів на тему: «Права людини – очима дітей».

    Завідуюча шкільною бібліотекою Калюш Н.І. підготувала книжкову виставку  про права людини правового змісту.

08 грудня 2017 року в усіх класах був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини.

      Протягом тижня - відкритий урок «Знаємо та виконуємо Декларацію прав дитини» у 5 класі;

вікторина з правознавства;

виставка літератури на правову та право освітню тематику,«Діти мають право»;

 -відеоролик в мультфільмах, гра-вікторина  «Права дітей в казках»(1-4,5-8 класи);

проект «Права дитини в Україні» (9-11класи, судове засідання «Свої права ти добре знай їх шануй і захищай»(5-11 класи);                                                                 

Для учнів 5 – 11-х класів класні керівники підготували і провели тематичні виховні години на правову тематику: «Закон обов’язковий для всіх», «Злочин і кара», «Запобігання злочинності серед неповнолітніх», «Я і закон», «Права й обов’язки, визначені Конституцією України».

Для учнів 9 – 10-х класів був проведений конкурс по складанню ребусів на правову тематику. Переможцем визнано учня 11 класу Олексієвця Іллю.

Вчителі історії Жакун М.В.. Деркач С.Я. провели правовий лекторій "Сторінками Конвенції ООН про права дитини". Активну участь у цьому заході взяли учні 10, 11 класів.

 Психолог Котяш В.П. провела анкетування учнів середніх та старших класів «Дитяче насилля – юридична відповідальність».

Завершився предметний тиждень (08.12.2016 року) зустріччю з представниками військового комісаріату Дубровицького району , на якій учні прослухали цікаву інформацію про виконання конституційного обовязку громадян України – служба у війську,юридичну відповідальність за ухиляння від  строкової служби, процедуру військової приписки та  мали змогу задати свої питання про військові навчальні  заклади , спеціальності  та професії ,які можуть там отримать.

На 12 грудня заплановано зустріч з працівниками Дубровицького районного суду.

Немає сумніву, що творча робота учнів, вчителів і класних керівників у заходах Всеукраїнського тижня права сприяла насамперед розвитку творчої активності учнів і їх інтересу до вивчення права, поглиблювала їх знання з даної тематики.

 

 

 

 

Зустріч з працівникамиДубровицького районного військового комісаріату

    5 грудня, напередодні свята захисників Української держави, до Залузького НВК на зустріч за круглим столом завітали працівники Дубровицького районного військового комісаріату:

провідний спеціаліст  командування ( юрист) Пахольчук Леся Юріївна, провідний спеціаліст відділення комплектування Сергієнко Наталія Григорівна, головний спеціаліст відділення комплектування ( психолог) Пляшко Алла Вікторівна,

сержант ( учасник АТО) Максименко Богдан Віталійович,

сержант ( учасник АТО) Конончук Ярослав Геннадійович.

    Хвилини спілкування із пролетіли швидко та цікаво.

   Щирими словами із наступаючим святом гостей та всіх  хлопців, чоловіків привітали Ясак Ангеліна та Котяш Іванна, гарним подарунком став виступ юних козачат Котяша Дениса, Котяша Андрія та Краська Станіслава, а гарного настрою та веселих посмішок  всім присутнім подарував  Котяш Андрійко майстерно виконаною гуморескою П.Глазового «Чоловічий  характер».

       Бесіда «Сучасна українська армія: проблеми і перспективи», напевне, запам’ятається учням надовго, адже старшокласники отримали багато нової та корисної інформації, мали змогу поставити  запитання гостям - працівникам райвійськкомату і  отримати  вичерпні відповіді. Було цікаво поспілкуватися з тими, для кого служба в лавах Збройних Сил України стала не просто професією, а частиною життя.

 

      Кожен із присутніх зробив свої висновки із почутого. Але ми знаємо одне- Україна сьогодні незалежна держава. Українські Збройні Сили покликані охороняти рідну землю. І служать наші хлопці сьогодні Батьківщині. Ми любимо свою армію. Служити в ній справа честі і обов’язку...

Зустріч з працівниками поліції

04 грудня  2017 року в Залузькому НВК була організована зустріч  учнів  «групи –ризику» з дільничним офіцером поліції Дубровицького ВП Сарненського  ВП ГУНП в Рівненській області, майором поліції Шахом Олександром Миколайовичем та інспектором  ювенальної превенції Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління національної поліції в Рівненській обл.., старшим  лейтенантом поліції Атаманець Вітою Ярославівною . Вони провели профілактичну бесіду з учнями «Петарда –це небезпечно»,переглянули фільм «Підліток у конфлікті з законом». З  4 учнями , які стоять на внутрішкільному обліку була проведена індивідуальна робота. 

1 грудня - День боротьби зі СНІДом

     В цей день людство особливу увагу приділяє захворюванню, яке було виявлене не так давно (на початку 80-х років ХХ ст..), але вже сьогодні зареєстровано практично у всіх країнах.

 

    З метою отримання достовірної інформації формування навичок здорового способу життя, виховання активної участі у профілактиці передачі ВІЛ / СНІД у Залузькому НВК була проведена інформаційна лінійка «Зупинимо СНІД разом», актуальний діалог з медсестрою Жакун Л.М. «Серйозна розмова про СНІД», виставка публіцистичної, наукової літератури та дитячих малюнків. 

Ріднішого нема нічого

 24 листопада до Залузького НВК поспішали не тільки вчителі, учні, а й поважні гості: Ващишин Павло Єремійович – перший заступник голови Дубровицької районної державної адміністрації, Таборовець Тетяна Федорівна – завідувач райметодкабінету.

   Святковий настрій вирував усюди. 

   З особливим трепетом чекали всіх в актовій залі учасники святкового концерту «З Днем народження, рідна школо! »

   На 40-річний ювілей були запрошені вчителі-ветерани, учні минулих років. Школа пам’ятає і любить педагогів, що віддали свій час і душевні сили підростаючому поколінню, горда своїми учнями-випускниками.

   Це була не просто зустріч, це було свято, сповнене спогадами, радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а і в серці кожного. Несподіваною приємністю було те, що вчителі-пенсіонери змогли побачити виставку фотографій «Через роки, через літа», згадати свою молодість. Кожне фото нагадало їм про прекрасні шкільні роки, про їхню творчу працю, про друзів, колег, колишніх вихованців.

    Ведучі Світлана Якимівна Деркач  та Олександр Іванович Котяш, Миколка і Оленка Жакуни розпочали  святкове дійство. Ошатно вбрана сцена, яку ретельно готували вчителі з учнями, приймає всіх тих, хто щиро вболівав і вболіває за школу. Перше слово нині діючому директору Леонтію Мироновичу Котяшу.

   Гортали  «книгу пам’яті» директори минулих років Кузін Петро Петрович і Полюхович Андрій Васильович. Вони розповідали про свою роль, своє місце в перетворенні Залузької ЗОШ в один із кращих закладів у районі. Хочеться щиро відзначити, що штурвал шкільного «корабля» завжди був у надійних руках його попередніх керівників.

     Горіла свічка пам’яті про першого директора – Хрипту Михайла Івановича, звучала пісня «Свіча» у виконанні випускниці, нині вже студентки, Оксани Куришко. 

   Окреслив професійні здобутки дружної когорти педагогів, подякував їм за плідну працю і вручив грамоти із сертифікатами заступник голови райдержадміністрації Ващишин П.Є. Долучилася до нагородження від імені управління освіти, молоді і спорту та профспілки Таборовець Т.Ф. Нагороджено 15 членів колективу, хоч заслуговують на це всі 43, бо кожен залишає у нашому навчальному закладі частинку своїх знань і свого серця.
    За нелегку, неспокійну, самовіддану працю, повагу та вдячність, найкращі побажання у ювілейний «день народження» винуватцям свята висловила Хрипта Алевтина Михайлівна. Розділила радість небуденної події разом з ювілярами сім’я  Володимира та Галини Сапожків, колишніх учителів, а нині адміністрації однієї із шкіл Львівщини.

   У переспіві вітальних промов найкращі побажання рідному колективу, колегам-освітянам адресували  Куришко Ірина Василівна і Таборовець Леонід Миколайович. Усі присутні раділи зустрічі із Правник Наталією Петрівною – вчителем Берестівського НВК і Котяшем Миколою Филимоновичем – заступником голови пенсійного фонду України  в Дубровицькому районі.

   До шкільного проекту «Історія школи» від імені батьків долучилася голова батьківського комітету Котяш Віта Миколаївна.

   Крім теплих побажань, шкільна родина отримала від гостей «скриньку» цінних подарунків.
   Тішили  присутніх своїм співом Якимович Геннадій Федорович – нині вчитель Дубровицької музичної школи,Таборовець Тетяна Федорівна і Кузін Петро Петрович, учні і хор учителів. Зворушили серця присутніх авторські пісні Л.Л.Котяш і К.С.Краська „Здається недавно» і «40 років, 40 років пролетіло…» Піднімали настрій  танцювальні колективи  та гуморист Андрійко Котяш

  Над ювілейним тортом мрії про школу загадували Тетяна Федорівна і Леонтій Миронович .

  На екрані – цифра 40. Одна за одною з’являються фотографії, зафіксовані в різні періоди шкільного життя. Хоч літ пройшло чимало, багато чого  розгубила людська пам’ять та, на щастя, зафіксував фотоапарат.

   Швидко промайнув час. Завершився концерт. Та не завершилися спогади. Ще довго спілкувалися, згадували свою молодість у неофіційній обстановці… 

    Ювілей… Для когось це великий проміжок часу, для когось лише мить, яка позначена на життєвому шляху. Але я думаю, що час не вимірюється годинами, днями і ночами, а справами, які роблять люди. І якщо дивитись з погляду на те, що зроблено у нашій школі нашими педагогами, батьками, учнями, то це дуже великий і гарний шлях. Звичайно ж, час іде, все міняється, і, на щастя, в позитивний бік.  

Вклонімось серцем до землі

Нашій матусі – рідній школі!

Хай вчаться діточки малі

І дякують щасливій долі,

 Що у Залужжі школа є

І так багато тут усього!

Все рідне тут , усе своє –

 

Сторінками історії

Коли шелестить падолистом осінь, коли у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею пломеніють різнобарвні квіти, приходить особливе свято – День народження нашої школи.

Залузька школа!

В буднях і навчанні

Проводить кожен день вже 40 літ.

ЇЇ дітей щороку на світанні

Підхоплює стрімкий життя потік.

А як же  все починалося? А ось так:

 цеглинка за цеглинкою, традиція за традицією, спільною роботою учнів,  вчителів, батьків і будівельників будувався храм науки.

Осінь 1977 року. Веселим водограєм із золотавого листя і сонячних променів жовтень вітав новоселів: у Залужжі відчинила двері нова середня школа на 450 місць. З радістю учні переселялися із старих приміщень у нові світлі класи.

      Будівельники поспішали вчасно завершити роботу. Їм допомагали вчителі, батьки, учні, майже всі жителі села. І ось довгоочікувана мить: символічний ключ від школи передано директору Хрипті Михайлу Івановичу.

    Просторі світлі кабінети, спортивний зал, їдальню, водяне опалення та багато інших зручностей отримали місцеві школярі, вчителі та обслуговуючий персонал.  Про таке колись не могли  навіть мріяти залужани.

   Нова школа, молодий творчий колектив, найбільша вчительська комсомольська організація в районі на чолі із прекрасним директором творили дива: за одну ніч оформляли тематичні кімнати, виступали з концертами перед односельчанами і на районній сцені, змагалися із старшокласниками за програмою КВК, ходили в турпоходи, влаштовували дискотеки, на які сходилось усе село. 

Девізом педагогів влучно було б узяти такі слова: « Зробимо все,

що можемо, застосувавши те, що знаємо, знаходячись там, де ми є!»

 Своїх перших 30 випускників школа проводжала у 1978 році.

    За статистикою, у кількісній історії школи основними є число учнів, першокласників, випускників, із них медалістів.

   Якщо вникати в суть кожного статистичного запису, то це була б дисертація на сотні сторінок, прослухати яку ми змогли б, можливо, за декілька днів. Це тема манівської роботи наших учнів. Є надія, що найближчим часом ми матимемо змогу її перечитати.

А сьогодні хочеться ще відзначити, що максимальна кількість учнів у школі становила 460 у 1981 році.

З того часу і до сьогодні наша школа вивела на широку життєву дорогу       782 випускники, із них – 28 медалістами:
24 – золотими, 4 – срібними.

Із шкільного архіву. Педколектив очолювали:

1976-1982рр. – Хрипта Михайло Іванович

1982-1987рр. – Кузін Петро Петрович

1987-1990рр. – Карпович Віталій Іванович

1990-1999рр. –Полюхович Андрій Васильович

з грудня 1999р. Котяш Леонтій Миронович

   Скільки всього бачили й чули за ці роки шкільні стіни: перші поразки й перемоги, заохочення і критику, гордість за виконання доручень і радість спілкування з однокласниками, міцну дружбу й перше кохання, допитливих учнів та мудрих учителів, підтримку, співпрацю, щирість, любов до власної роботи, пристрасну жагу до навчання, прагнення до самовдосконалення, самоствердження, сміх маленьких діточок, радість батьків, гамірні перерви, приємну втому педагогів, веселі концерти, захопливі уроки — все, з чого складається неповторне шкільне життя.

   Наше  сьогодення.

У школі навчається 264учні,

працюють 43 вчителі:

7 – ”вчителі-методисти”,

14 ”старші вчителі” ,

22 – вчителів вищої категорії.

У педколективі 7 переможців  районного і два лауреати обласного конкурсів  «Учитель року», переможець обласного конкурсу «Жінка року 2003» в номінації «Працівники освіти», делегат з’їзду вчителів України, два «Відмінники освіти України», члени районних , обласних та регіональної  творчих груп, переможці районного ярмарку педагогічних ідей, керівники переможців МАНу районного рівня…

     Життя школи  – це не лише якісний навчальний процес, а ще й  цікаве та  корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, волонтерська робота,  гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і, звичайно, перемоги.

 Щороку наші учні посідають призові місця  у  Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика,  Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка,  Всеукраїнських олімпіадах з  різних предметів на районному та обласному рівнях.

Спортивні досягнення наших учнів сягають далеко за межі області.      Сучасне забезпечення комп’ютерною технікою дає можливість працювати в мережі Internet.  Залузький НВК має статус опорного закладу.

Ми були, є  і будемо   супер!                                                                                                        Школа вступила у зрілу юність, їй тільки 40 років. У рамках людського життя досить довгий строк, який вміщує народження, дитинство, юність,і досвідченість. До  зрілості  ще рости і рости.  Але для історії навчального закладу 40 років – менше, ніж одна мить. Ми дивимося на оточуючий світ інновацій широко відкритими очима. Нам все це цікаво. Нас не лякає майбутнє.

 Колектив працює творчо і натхненно,                                                            У цьому й є життя наше буденне…                                                                    Лише з метою реабілітації                                                                                 В життя наше входять інновації.

 

  40 років – це лише початок. Далі буде... школа наповнюватися новими дзвінкими голосами, неначе їй десять-одинадцять років — саме стільки, скільки від першого до останнього шкільного дзвоника проходять свій шлях учні.

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.
Мій розум навіть не збагне
Страшної люті сталінізму,
Що катував своїх людей,
Це ще жахливіше фашизму!

  Вшановуючи пам'ять жертв трагедії, ми розуміємо, що пам'ять – це продовження життя, а життя – найвища цінність. Якщо ми не будемо знати своє минуле, ми не будемо відчувати себе причетними до своєї родини, громади, країни. Українці зберегли себе як народ, переживши голодимор, тому у нашого народу є і сили до життєтворчості, і велике майбутнє.      

21 листопада – День Гідності і Свободи. Пам’ятаємо, шануємо, гордимося

    Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

    Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України, визначили цивілізаційний шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян.

    21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Сотні сердець згоріли за перемогу і запалили ще мільйони сердець. За рідну Батьківщину, за наше з вами майбутнє сини України поклали свої голови на київському Майдані, на донецьких землях. І наш з Вами обов’язок перед «Небесною сотнею» — пом'ятати  і прагнути зробити кращу долю українського народу.

Слава Україні! І вічна пам’ять героям!

 

День української писемності і мови

    9 - листопада День української писемності й мови, уже котрий рік поспіль відзначає вся країна.

     Залузький НВК не став винятком. Це було дійсно свято і розпочалося воно із самого ранку. Виставка літератури "Там, де живе рідна мова, живе український народ"(підготувала бібліотекар Калюш Н.І.) впадала в око школярам і гостям. У фойє на великій перерві учні мали змогу переглянути відеофільм, присвячений Дню української писемності. До його створення було залучено членів гуртка "Юні мовознавці". Але найголовніше - Всеукраїнський диктант, в якому взяли участь як учні, так і вчителі.

"Український пересмішник"

     Веселі та життєві усмішки відомі усім з самого дитинства. Недарма кажуть, що посміхатися приємно. Ще приємніше сміятися. А реготати - це ж просто задоволення! Ось вже декілька років поспіль вони стають основою для конкурсу юних читців-гумористів „Поліські пересмішники”. 

   1 листопада учні Залузького НВК довели, що  вміють гарно жартувати на святі гумору «Українські пересмішники». Змістовний підбір репертуару, високу майстерність, сценічну культуру, артистичність та емоційність виконання продемонстрували учні 2-7класів. Щирий і добрий сміх панував на святі гуморески. Переважна більшість учасників виявили мистецтво живого слова, чудові декламаторські здібності, вміння відтворити характер виконуваного твору.

 

  Такий захід є дуже важливим, оскільки проводиться з метою розвитку й популяризації українського гумору, витончення в ньому художнього слова, сприяння  вдосконаленню майстерності гри на сцені молодих талантів.

«Мозаїка осінньої України»

 З метою активізації роботи класного самоврядування, розвитку творчих задатків учнів, формування активної громадянської позиції та ціннісного ставлення до мистецтва, природи у закладі проводився 20 жовтня  конкурс з природного матеріалу «Мозаїка осінньої України».

Журі відмітило естетичність, оригінальність та творчий задум класних композицій 8, 7-Б та 9 класів. Але, на думку всіх членів журі, найбільш змістовним, яскравим, естетичним, таким, що відповідає віковим особливостям дітей, заданій тематиці визнана композиція  8 класу «Сільське господарство». Оголошено подяку за належну організацію роботи щодо оформлення виставки таким класним керівникам: Жакун М.Т.(8клас), Котяшу С.Л.(9 клас), Бруяці М.М.(7-Б клас).

Визнано переможцями та нагороджено грамотами такі класні колективи:

8 клас,- 7-Б клас, 9 клас - за І місце ;

5 клас, 7-А клас, 11 клас – за ІІ місце;

6 клас, 10клас – за ІІІ місце 

В гостях у воїна АТО

   Вже стало традицією, в День захисника України, запрошувати на зустріч воїнів АТО. А ми, учні 8 класу Залузького НВК, вирішили завітати до нашого захисника додому.

   Нас зустрів молодий усміхнений чоловік, чемно запросив до своєї скромної оселі:

   Комар Анатолій Адамович народився 19 грудня 1974року в с.Залужжя Дубровицького р-ну. Коли виникла потреба захищати державу, не вагаючись пішов на фронт. 2 серпня 2014 року був призваний в Мукачево на навчання, а 1 вересня, цього ж року, уже в'їхали в зону АТО в складі 128 бригади. 

   Глянувши в очі, зажурився: "Так, 1 вересня діти йшли до школи, а ми їхали на захист території України. Не дуже привітно нас зустрічали, але ми мусили там бути. Адже стояло питання: бути чи не бути Україні?"

   14 листопада 2014 року Анатолій Адамович був поранений в боях під Дебальцево. Далі госпіталі м.Харкова, м.Львова і м.Рівного. Хоч осколок і залишився в тілі (він і зараз дошкуляє солдату), але 28 квітня він знову повертається в зону АТО. Тепер уже станиця Луганська. "Нас розмежовувала річка Сіверський Донець, - згадує солдат. - По ту сторону сепаратисти, а ми по цю".

    З глибоким сумом та болем в очах учасник АТО ділився спогадами, що пережив разом зі своїми побратимими за час проведений в зоні АТО, показуючи своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батькивщину, але й вчинками доводити це.

   "А чи пішли б знову на фронт? - запитую в солдата. - З своїми хлопцями пішов би. Ми  і донині підтримуємо тісні звязки. З 128 бригади, з Дубровицького р-ну, ніхто не загинув. Ми всі повернулися додому".

   А як склалося життя після АТО?

   11 липня 2016 року помер тато. Невдовзі 7 жовтня 2016 року помирає і мама.

   Залишився сам у батьківській старенькій хаті. Без роботи, без грошового забезпечення. Хоч і надіявся на отримання пенсії по інвалідності. Але медична комісія визнала дієздатним. Дуже тяжко знайти роботу на селі, хіба що тимчасово і то в приватному секторі.

   Хлопці жертвували своїм життям за мир і спокій у нашій країні. Пам'ятаючи їхні подвиги, держава повинна підтримувати і допомагати їм.

   Теперішні учні  повинні розуміти, що і кожен із нас може допомогти воїнам, просто потрібно мати в серці бодай трохи любові і вміти ділитися нею. Ні, наш герой  не скаржився на життя. Адже це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений у собі патріот України. Він переконаний, що Україна буде міцною і процвітаючою державою.

   Насамкінець побажав нам любити  свою Батькивщину, любити ближнього свого, любити життя!

   В знак подяки ми вручили воїну наш скромний подарунок.

   Слава Україні! Героям слава!

                                                                                        Жакун Марія Трохимівна,

                                                                                        класний керівник 8 класу

"Крок до зірок"

   13 жовтня у нашій школі пройшов традиційний конкурс патріотичної пісні "Крок до зірок". Членами журі конкурсу були воїни АТО Комар А.А., Торгун С.З. та вчитель музики Жакун О.В., психолог Котяш В.П.

    Усі учасники свята були чудовими кожен по-своєму. Учні молодших класів веселили запальними піснями, а старшокласники зачарували ліричним і проникливим співом...

      13 жовтня вчитель історії, Жакун Марія Василівна, провела святкову лінійку присвячену Дню захисника України. На якій нагадала, що традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. Розповіла, що це свято ми відзначаємо з 2014 року 14 жовтня на день Покрови за указом президента України П.Порошенка. В цей день у нашій державі кожен українець вшановуватиме мужність і героїзм захисників незалежної територіальної цілісності України. День захисника України, - це данина любові та поваги до захисника Батьківщини, воїнів АТО.

     Український народ завжди поважав своїх захисників про що свідчить і любов до козацтва. Тому з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

     День захисника України - Це свято – насамперед вияв любові та пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього. 

     Ми - майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуймо її культуру, своїми досягненнями славимо її. Будьмо гідними своїх предків, любимо рідну землю, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шанованими будемо іншими. Єднаймося, друзі!

 

Не залишаємося осторонь

    Не залишилися наші учні байдужими і до горя, яке трапилося у м.Калинівка Вінницької обл. Оперативно зібрали теплі речі, канцтовари, засоби гігієни  і відправили постраждалим.

Допомагати так просто!

    У складний для нашої країни час, коли десятки патріотів обороняють Україну від російської агресії, ми теж не можемо залишатися байдужими. Тому у Залузькому НВК проводяться заходи, спрямовані на патріотичне виховання підростаючого покоління. Батьки та вчителі також долучаються до волонтерської роботи  для підтримки армії. Напередодні Дня захисника України, 10 жовтня  учні 5-8 класів сплели маскувальну сітку та малювали малюнки для бійців АТО.                                                                                                                             Хай ця сітка  захистить  наших солдат від ворогів, а дитячий малюнок і щире серце зігріють душу.

Туристсько-спортивне свято школярів «Котигорошко 2017»

  Традиційно, напередодні Покрови, в районі проходить туристсько-спортивне свято «Котигорошко». 8 жовтня учні Залузького НВК зайняли 1 місце по огляду строю та стрілецької пісні "Червана калина"

Спортивні змагання «Котигорошко»

    03 жовтня 2017 року в нашому НВК відбулися спортивні змагання «Котигорошко» серед учнів   7-9 класів. Учні змагалися в естафетах на швидкість, спритність, точність, стрибучість.  Переможці у змаганнях, 08 жовтня,  будуть представляти Залузький НВК на районному туристсько-спортивному святі школярів "Котигорошко".

    Бажаємо перемоги!

« Низький уклін Вам, вчителі мої!»

    Вчительська доля – мудрістю вкрита,

Дзвенить вона сміхом дитячих сердець.

            Вчительська доля – дощем раннім вмита,

      Вона для людей буде вічним взірцем.

     Вклонімося низько вчительській долі

І шану святу крізь віки пронесем

     Серця подаруєм в дитячих долонях

     І щедру любов принесем.

 

     Дорогі вчителі! Вітаємо Вас з професійним святом - Днем учителя.   Нехай у ваших оселях завжди панує світло і злагода, в серцях – добро, в помислах – мудрість, над головою – мирне небо, у засіках – достаток, а нелегка педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності.

«Мій тато зможе!»

Може він в футбол пограти,

Може книжку почитати,
Супчик може розігріти,
Може мультик подивитись,
Може він пограти в шашки,
Може і помити чашки,
Може малювать машинки,
Може поскладать картинки,
Може везти на собі,
Як на швидкому коні.
Може він ловити рибу
І полагодити шибу.
Вміє так всього багато —
Мій найкращий в світі тато.

     «Мій тато зможе» - так скаже кожна дитина, але довести це змогли лише п’ять батьків.  До Міжнародного Дня батька в нашому НВК був проведений конкурс «Мій тато зможе». Участь в якому взяли:  Котяш Олександр Іванович з донею Христинкою (2кл.), Котяш Сергій Леонідович з донечкою Вікторією (1-Бкл.), Жакун Валентин Миколайович з сином Олександром (6 кл.) і Богонко Валерій  з донечкою Анютою (3-Акл.). Це свято, в черговий раз, підтвердило, що тато — переможець, друг, помічник, вчитель  і просто рідна людина. І  найкращий подарунок для переможця — наші  палкі обійми та щира усмішка.                                                                                                                                 Веселий сміх та затишна спортивна атмосфера зробили  День батька незабутнім та подарували  безліч  приємних емоцій.

9 вересня - День фізичної культури і спорту.

   Вітаємо вчителів фізичної культури, всіх, хто любить спорт, хто займається спортом, хто вболіває на спортивних змаганнях. Всіх, хто не уявляє своє життя без нього і просто веде здоровий спосіб життя!  Адже спорт – це одне з найцікавіших захоплень, він є виявом фізичної досконалості, мужності, грації, краси.

    Бажаємо всім спортсменам міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог!
    Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність.

Фізкульт-ура!

У ритмі стукотять серця, усіх гуртує фраза ця.

Хто з фізкультурою на ти.

В житті досягне той мети,

Бо в спорті – міць та сила і для душі й для тіла.

    Учні Залузького НВК взяли активну участь у проведенні

 Дня фізичної культури і спорту.

Свято Першого дзвоника

  Закінчилося ще одне сповнене веселощів  і радості літо. Якби не впертий календар, то ми б і не повірили в це, адже зелень на деревах ще така свіжа, а небо таке пронизливо синє і високе. І лише замріяні вечори, напоєні сяйвом осінніх зірок, підтверджують осінню мінливість, початок трудових буднів для школярів.  Отже, настав час вирушати в нову захоплюючу мандрівку дивовижною країною  Знань.                                                                                         

   Уже традиційно саме першого вересня своїм лунким передзвоном  перший шкільний дзвінок сповістив  учням  Залузького НВК про початок нового навчального року. Святкова лінійка з нагоди свята Знань  « Перший дзвоник кличе…» розпочалася  бурхливими оплесками, словами вітань  наших найменших учнів – першокласників. З побажаннями успіхів  у навчанні, цікавих шкільних пригод до  школярів звернулися директор НВК Котяш Л.М., начальник  відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Томілович Г.М., отець Павло – настоятель Свято-Іллінської церкви, батьки першокласників. Окрасою свята  став  танок вихованців танцювального гуртка  ( кер. Бруяка М.М.), виступ першокласників  та випускників, музичне  вітання   учениці   7 –а класу  Годунко Ярослави.                    

     Ми всі - одна велика родина. А наша школа – джерело знань струмочків трьох ступенів.

 

     Першого вересня світилися щастям шкільні коридори, бо за шкільні парти  повернулися діти.

Прощавай, рідна школо!

     24 червня в Залузькому НВК відбувся урочистий випускний вечір "Прощавай, рідна школо!". Цього дня атестати отримали 9 випускників,з них 1 - з відзнакою.    

      Святково оформлена зала була заповнена батьками, вчителями, друзями та рідними випускників.

      До випускників та всіх присутніх з проникливим напутнім словом звернулися директор НВК Леонтій Миронович Котяш та завуч з навчально-виховної роботи Людмила Лаврентіївна Котяш. Сільський голова Віктор Миколайович Олексієвець привітав випускників з отриманням атестатів, подякував вчителям за натхненну працю та батькам за належне виховання своїх дітей. Зворушливими та щирими були слова першої вчительки - кожен учень згадав ті перші чотири роки у школі ,коли вони були малятами-школяриками. З найтеплішими словами до учнів звернулися класні керівники - Лариса Опанасівна Котяш та Лілія Василівна Шворак, які побажали успіхів, нових досягнень та радості і натхнення на всьому життєвому шляху.

      Потім почалося справжнє дійство, яке вміщало в собі  подяку вчителям, хореографічні композиції, вокальні номери та художні читання.

     З вдячними словами до вчителів звернулися і батьки випускників. Адже за роки навчання всі вони здружилися, разом раділи успіхам і сумували над невдачами.

    Випускний вечір пройшов у дружній та теплій атмосфері. Всі присутні отримали багато яскравих вражень.

Табірна зміна закінчилась

   Якби не сумно було б це визнавати, але 16 червня в Залузькому НВК був останній табірний день.

За пропозицією дітей був проведений День навпаки. Нагороди розділились за номінаціями «Найстильніша дівчина» - Красько Владислав («Н2О»), «Найстильніший хлопець» - Котяш Іванна («Чомучки»), «Найстильніший загін» - «Н2О», «Чомучки», «220 В».

Ностальгію про проведені дні у таборі навіяли фотографії, які діти підготували на конкурс фотографій «Під прицілом фотокамери».

На церемонії закриття табірної зміни були відзначені загони, діти, які були найактивніші впродовж табірної зміни. Цього року загін «220 В» (6-А клас) був визнаний найактивнішим. Крім почесної грамоти вихованці отримали солодкі подарунки.

  Діти ділилися своїми враженнями та побажаннями.

Ще довго лунали музика і дитячі голоси на шкільному подвір’ї. А «Вітрила» відпливали в іншу гавань, щоб наступного літа знову повернутися і відкрити двері в чарівну країну невідомого, казкового. 

Олімпійський день

    «Якщо хочеш бути здоровим – бігай, якщо хочеш бути красивим – бігай, якщо хочеш бути успішним – бігай.» - під таким девізом працював табір "Вітрила" 12 червня.   День почався з лінійки та ранкової гімнастики, які створили веселий настрій в таборі та наповнили позитивною енергією кожного. Учні охоче брали участь у веселих естафетах та спортивних іграх.  Діти показали свої вміння зі стрибків у довжину з місця, армреслінгу, жонглювання м’ячем, боулінгу. Переможці були нагороджені грамотами.

Прощавай, Букварику!

   Буквар – перша сходинка до мудрості. Успішно здолали її й учні 1 класу нашої школи. На честь такої події вчитель початкових класів Полюхович М.П. та вчитель музичного мистецтва Жакун О.В. підготували свято «Прощавай, Букварику!», яке відбулося 1 червня 2017 року .

   Діти із щирою радістю пригадували свої перші кроки на шкільній стежині, розповідали про те, як вони Буквар вивчали, із якими труднощами зустрічалися. Найголовнішими гостями на святі були Букварик та Абетка. Букварик перевіряв у школярів їхні вміння, а Абетці діти допомагали зібрати всі букви українського алфавіту, які вона розгубила, поспішаючи на свято. У гості до дітей завітали казкові герої, а також їхні нові друзі-підручники.

   На святі були присутні батьки, дідусі і бабусі, братики і сестрички, щоб порадіти за найменших учнів, побачити якими вони вже вправними стали. Тому й подякували першокласники не лише Букварикові, а й своїм батькам. Це вони ділили з ними щасливі сльози, перші радощі і перемоги, а часом і перші невдачі, коли вчилися читати і писати. Дякували діти і своїй першій вчительці за те, що з розумінням і любов’ю вчили їх доброму і корисному.  А скільки веселих пісень заспівали!

   Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань у першокласників  тільки розпочався.

Прощання з початковою школою

Останній дзвоник

                                       Як швидко рік навчальний промайнув,

                             Повірити так важко в це відразу,

                          І ми сьогодні всі зібрались тут

                                   Останній дзвоник святкувати разом!

     26 травня в Залузькому НВК  відсвяткували останній дзвінок 2017. Свято для школярів та педагогів було сповнене великою кількістю емоцій: починаючи від радості, що можна буде трішки відпочити, завершуючи смутком прощання - з першим класом, з початковою школою. Та найемоційнішим було прощання одинадцятикласників зі своїм рідним НВК вже назавжди, адже вони більше ніколи не переступлять поріг своєї альма-матері в якості школярів. 

     На святі зі словами вітання виступили: директор НВК – Леонтій Миронович Котяш, голова Залузької сільської ради – Віктор Миколайович Олексієвець, настоятель Свято-Іллівського храму – отець Павло.

   Директор НВК Леонтій Миронович Котяш та заступник директора з НВР Людмила Лаврентіївна Котяш нагородили відмінників у навчанні, переможців районних, обласних олімпіад та спортивних змагань похвальними листами та грамотами.