Нарешті настав цей березневий день, якого з таким  нетерпінням чекали всі молодші школярі Залузького НВК, адже саме сьогодні, 6 березня, сім чудових команд талановитих школярок  1-4 класів взяли участь у шкільному розважальному святі- конкурсі «Нумо, дівчатка!».                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

            Весело, завзято, творчо, позитивно пройшли усі етапи цього конкурсу :                                            «Давайте познайомимося», «Український рушничок»,  « Маленька  господинька», « Світ наших захоплень».     Команди «А ми дівчата з України» (1-а кл.) « Весняночка» (1-б кл.), «Пролісок»(2-а кл.), «Україночки»                   (2-б кл.), «Квіточки»(3 кл), «Принцеси»(4-а кл.), «Файні дівчата» (4-б кл.) дивували своїми виступами та оригінальністю всіх  присутніх у залі. Оцінювали старання, вміння, таланти наших конкурсанток шановне журі - хлопці старших класів разом із незалежними експертами - вчителями.                                                                                   

     Не обійшлося без  щирих слів привітань  зі світлим святом  Весни, гарної пісні, запальних танців, гумору та лірики...   Створені маленькими господиньками українські рушнички – аплікації, приготовлені вареники  зачаровували глядачів.  Родзинкою дійства став конкурс «Світ наших захоплень». Виступи маленьких конкурсанток  були неперевершені. Тож, за рішенням  журі,  всі команди чарівних україночок  стали переможцями  конкурсу «Нумо, дівчатка!» у різних номінаціях.

 

              А найкращою нагородою стали  щирі оплески глядачів, теплі посмішки батьків, щирі слова вітань учителів та приємні хвилини спілкування із друзями. Тож свято Весни вдалося і подарувало усім приємний настрій та яскраві враження.

       Незвичайним став для молодших школярів Залузького НВК сьогоднішній лютневий день, адже  учні 4-х класів разом із медсестрою школи Жакун Л.М.  запросили усіх бажаючих у подорож Країною Здоров’я.

        Цікавою та повчальною видалася ця мандрівка. «Хвороби»  та «Мікроби»  намагалися переконати всіх залишитися разом із ними, але юні мандрівники разом із Лікарем, «Здоров’ям», «Вітамінами», «Спортом» перебороли всі перешкоди, повторили правила особистої гігієни, закріпили  навички догляду за чистотою тіла, поповнили свої знання про користь вітамінів та  здорового харчування. 

                 Учні  відгадували загадки, змагалися, декламували вірші,  співали пісні, інсценізували різні ситуації, переглядали  яскраві відео-презентації, ділилися враженнями від побаченого й почутого, спробували себе у ролі лікарів.   Учасники святкового дійства працювали творчо, за що  отримали  солодкі призи та вітаміни.

         До відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого долучилася вся шкільна родина Залузького НВК . Свято  розпочалося літературно-музичною композицією «Краса й сила українського слова », яку підготували  вчитель української мови та літератури Л.В. Шворак та учні 7 класу. Весь захід  був  пронизаний  українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

        У цей день учні школи брали участь у конкурсі читців, де декламували вірші відомих українських поетів про Україну , про родину та українську мову; згадували її трагічну долю, демонстрували її красу і велич та своє шанобливе ставлення до рідної української мови.

       Бібліотекар Калюш Н.І. провела  вікторину «Юні мовознавці» з учнями третього  класу . Результати засвідчили, що учні глибоко шанують мову та прагнуть удосконалювати свої знання з різних розділів мовознавчої науки. Команди нагороджено дипломами.

       Учитель української мови та літератури Котяш О.І.  для учнів старших класів підготував  презентації « Ділова українська мова». «Українська мова – Божа благодать».       

 

       Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

       З мелодії «Пливе кача…» та слів, до глибини серця  пронизаних болем та співчуттям, 20 лютого в Залузькому НВК  розпочалася лінійка - реквієм «Небесна Сотня. Мрії,що не збулися »,яку  підготували  учні  5-А класу              ( класний керівник Котяш Лариса Опанасівна).

         Пісня " Тільки щоб не даремно» , яку виконали Міщур Вікторія та                     Жакун Ольга -учні 6класу, зворушливі  поетичні рядки,   хвилина  мовчання ,  запалені свічки Пам’яті  та журавлики в руках дітей  - все це допомогло шкільній спільноті пережити    хвилини скорботи в День пам'яті  Героїв Небесної Сотні. 

       Учні переглянули відеоролик подій  Майдану «Згадаймо всіх поіменно». Із тривогою в душі присутні слухали та переглядали інформаційні повідомлення про події  лютого 2014 року,  про героїв-односельців,  учасників АТО. 

        Члени ради Лідерів презентували для учнів 1-2 класів матеріали  стенду «Героїв треба знати в обличчя».

        Класні керівники провели виховні години по класах  « Героями не народжуються - ними стають» , «Герої нашого району».

 

         Бібліотекар Калюш Ніна Іванівна оформила виставку «Майдан – це стан душі і поклик серця» , провела у 4-5 –х класах патріотичні хвилинки «На варті наших душ -  Небесна Сотня».

Залузький навчально-виховний комплекс « Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

 

№  20  « 15 » лютого 2019 р.

 

 

Інформація

 

про відзначення вшанування учасників бойових дій на території інших держав і

30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан

 

 

З метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан у Залузького НВК « ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» упродовж 11-15 лютого 2019 року проведенні заходи:

 

     Учнівська Рада  «Лідер»   провела акцію «Могили. Обеліски. Пам’ятники», під час якої було упорядковано могилу Петра Котяша та прибрано територію навколо Обеліску.

 

14 лютого 2019 року на зустріч із учнями Залузького НВК завітали афганці Дубровицького району : Жмура Леонід Максимович, Сабан Федір Васильович, Міщур Олег Корнійович, які своїми розповідями перенесли присутніх у роки війни, розповіли про бойових друзів, про свій життєвий шлях після повернення з далекого Афганістану. Після виступів відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати відповіді на свої запитання. Нікого не залишила байдужою ця зустріч. 

Дирекція НВК ось уже 29 років  організувує і проводить традиційний волейбольний турнір на приз воїна-афганця П.Л.Котяша.Не вийняток став і цей рік . 15.02.2019 року на турнір приїхали 8 шкільних команд району.

·        Хвилини інформації на тему: «Хвилина пам′яті про війну» відбулися у 6-х та 7-х класах.

·        Калюш Н.І., бібліотекар ПШБ, оформила тематичну виставку « Афганістан –болить в моїй душі».

·        За участю учнів 6класу та воїнів-афганців було організовано покладання квітів на могили бойових товаришів-афганців.

·        Тема Афганістану була висвітлена на сторінках шкільних газет «Ровесник» та «Кліо».

 

 

  Заступник директора з виховної роботи       Жакун Н.А.

                     Афганістан… Минає 30 років, як  у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла, яке безпосередньо торкнулося і нашого села Залужжя. Крізь пекло й жахи цієї війни пройшли восьмеро наших  односельчан. У горах Афганістану загинув  Петро Лукашович Котяш.   Пішли із життя після повернення додому Лущик  Анатолій Миколайович, Олексієвець Іван Іванович,  Жакун Анатолій Миколайович, Котяш Микола Адамович. Тому напередодні  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  учнівською радою була проведена акція «Могили. Обеліски. Пам’ятники», під час якої було  упорядковано могилу Петра Котяша та прибрано територію навколо Обеліску.

          Ми маємо знати про  ті страшні події  і пам’ятати, що і серед нас живуть  люди, які  тридцять років тому стали свідками й учасниками цих  воєнних подій. Уже стало традицією зустрічати воїнів  у нашій школі, згадувати минуле, бажати здоров’я та давати настанови молодому поколінню.

   14 лютого 2019 року на зустріч із учнями  Залузького НВК  завітали   афганці Дубровицького району : Жмура Леонід Максимович, Сабан  Федір Васильович, Міщур  Олег Корнійович, які  своїми розповідями перенесли присутніх у роки   війни, розповіли про бойових  друзів, про свій життєвий шлях після повернення з далекого Афганістану. Після  виступів відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати  відповіді на свої запитання.  Нікого не залишила байдужою ця зустріч.  

           Воїни - афганці  відвідали могили побратимів та вшанували  їх пам’ять квітами.

 

 

Уже традиційно в лютому в Залузькому НВК « ЗОШ І – ІІІ ступенів -ДНЗ»  проходить вечір зустрічі з випускниками. Цьогоріч на свято були запрошені випускники, які закінчили школу у 1969, 1989, 1999, 2009 роках. Концертні номери, які дарували гостям учні та вчителі упродовж двох годин, приємно вразили щирістю, тематикою і майстерним виконанням. Підсилювали емоції і враження під час виступів - спогадів фотопрезентаціі. Цікаво було спостерігати за обличчями  гостей – випускників під час перегляду старих світлин, які презентували перша вчителька Олексієвець Л.Ф. та класний керівник Котяш О.І.

       Хвилиною мовчання і  добрим словом пом’янули  учителів та однокласників, які відійшли у вічність. Вічна і світла їм пам’ять. Допоки ми живі, допоки і житиме пам’ять про тих,  кого уже немає.

        Святкова частина  вечора закінчилась, на випускників чекали  довгі розмови в колі  однокласників. Це був їх вечір  - задушевний і неповторний.

 

       Ми бажаємо, щоб він лишив тільки найкращі спогади. 

Пам’яті героїв Крут

                В українській історії є події, які стали знаковими, символічними. Такою є битва під Крутами.

               З метою вшанування пам’яті загиблих за Україну 29 січня 2019 року   у Залузькому НВК  відбулася година – реквієм  «Пам’ятаємо Героїв Крут».   Передивляючись історичні світлини і кадри фільмів, вслухаючись у слова пісень та поезій, учні згадали тих, хто поклав голову, захищаючи незалежність молодої Української держави.   

         Подіям тих далеких часів була присвячене історичне досьє  «Крути. Уроки історії» (для учнів 11 класу), години спілкування «Крути – символ національної честі» та «Крути: подвиг і трагедія»(для учнів 5-11 класів).

 

        Для сучасної молоді битва під Крутами – символ нескореного духу нації українців.  

Соборна мати - Україна , одна на всіх, як оберіг

                   Вкотре високий дух патріотизму проявили учні та вчителі нашого освітнього закладу . Приводом для цього став День Соборності. 22 січня 2019 року  було проведено історико - літературну композицію « Моя єдина Україна, хвилини спілкування «Єднання заради незалежності», акцію «Віночок єднання України»,перегляд  та обговорення тематичних відеороликів та  документального фільму « День в історії. День Соборності України», книжкову виставку «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг».

 

            А потім на підтвердження Соборності України учні НВК сплели разом символічний віночок Єднання – своєрідний  оберіг  українського  народу – побажання мирного неба над головою того,хто його носить. Дев’ять  класних колективів вплели у нього символи Єднання: власноруч виготовлені квіти різних українських рослин та грона калини, додаючи частинку душі та гарні побажання.

Шкільний фестиваль колядок,  щедрівок, посівалок  «Різвяні піснеспіви»

 

           Стало доброю традицією проводити шкільний  фестиваль колядок,             щедрівок, посівалок  «Різвяні піснеспіви» у стінах Залузького НВК.                        17 січня 2019 року до дійства долучилися усі бажаючі колективи. А їх було  чимало. Учні 1-10 класів старанно готувалися: вивчали віншування, відшукували костюми, підбирали реквізити.

           Під час фестивалю звучали нові та традиційні для нашого села колядки та щедрівки.  У святково прибраній залі лунали привітання, побажання добра, благополуччя і миру.

 

            Душевно і мелодійно співали усі колективи, усі присутні. І цей спів йшов від душі,  від серця до серця.  Він линув коридорами школи, проникав у кожну частинку освітнього закладу. Це було по-справжньому.

         Напередодні Різдвяних свят на адресу нашого освітнього закладу- Залузького НВК – надійшли посилки із чарівними сувенірами від учнів та вчителів Нижньовільхівського закладу освіти с. Нижня Вільхова Станично-Луганського району Луганської області. Ми всі в захваті від святкових плакатів і саморобок, які вражають своєю оригінальністю. Відчувається, що наші друзі виготовляли їх з любов’ю і бажанням щастя, радості і миру для всіх діток України.

 

                                              Ми вдячні друзям-школярам,                                      Директору, учителям…
Із радістю теж попрацюєм
І сувеніри підготуєм.
Щиро вдячні учні і вчителі Залузького НВК

Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікувана казка для всіх дорослих і дітей.

Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікувана казка для всіх дорослих і дітей. 28 грудня у нашій школі відбулася низка цікавих Новорічних дійств.

Напередодні всі учні школи дружно готувалися до них: прикрашали школу сніжинками та гірляндами, власноруч виготовляли новорічні іграшки, малювали малюнки, плакати, розучували вірші, пісні, новорічні вітання. На святкових новорічних дійствах усі діти були активні: кружляли  в танцях, співали пісні, брали участь у різноманітних конкурсах, розіграші новорічної лотереї.

У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають

19 грудня.

      У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня. Вони напередодні свята пишуть листи  Святому Миколаю: згадують усі свої добрі та  погані вчинки. Переймаються дуже питанням, що покладе  Святий Миколай під подушку: подарунок чи  різочку?

    Святкове дійство розпочалося! Вибігли  на сцену кумедні чортенята. Ці бешкетники принесли різочки для неслухняних діточок і намагалися зіпсувати свято, але в них нічого  не вийшло.

     З добрими побажаннями та гостинцями на свято завітав Миколай Чудотворець зі своїми помічниками-ангелами. Діти підготували для Миколая вірші , пісні , танці. Свято вдалося! Усі залишилися задоволеними, обіцяли бути чемними і чекати Миколая наступного року.

У Залузькому НВК напередодні Нового року та Різдвяних свят була проведена благодійна акція «Новорічно-різдвяний гостинець воїнам АТО».

14 груд. 2018
У Залузькому НВК напередодні Нового року та Різдвяних свят була проведена благодійна акція «Новорічно-різдвяний гостинець воїнам АТО». 

У Залузькому НВК  напередодні Нового року та Різдвяних свят була проведена благодійна акція  «Новорічно-різдвяний гостинець воїнам АТО». Разом із солодощами нашим захисникам відправлено вітальні листівки та сувеніри,  зроблені власноруч.

      Колектив закладу освіти також матеріально підтримав нашого колишнього випускника Краська Андрія Леонтійовича, який  проходив  військову службу за контрактом  в складі операції Об'єднаних сил, отримав кульове поранення і на даний час знаходиться на  лікуванні у  Харківському військовому шпиталі.

У рамках співпраці під гаслом «Схід-Захід Разом!»

          У  рамках співпраці  під гаслом «Схід-Захід Разом!» в Залузькому НВК   до  Дня Святого Миколая та Новорічно-Різдвяних свят організовано благодійну акцію  «Подаруй дитині свято». Для всіх учнів Нижньовільхівського опорного закладу  Луганської області Станично-Луганського району  відправлені солодкі подарунки . 

                                                                                                         Хай казку принесе святковий  вечір,
                        І казка щоб затрималась на вік,
                        І під ялинку щоб чарівні речі
                        Приніс в Луганськ щасливий Новий рік!

Зустріч з працівниками поліції

            30 листопада 2018 року учні 7-9 класів  Залузького  НВК зустрілися   із дільничним офіцером поліції Дубровицького ВП Сарненського  ВП ГУНП в Рівненській області  майором поліції Шахом Олександром Миколайовичем та інспектором  ювенальної превенції Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління національної поліції в Рівненській області  старшим  лейтенантом поліції Атаманець Вітою Ярославівною .  Розмова була присвячена  темі відповідальності неповнолітніх та їх батьків за вчинені правопорушення. Гості розповіли про різноманітні випадки, що можуть трапитись з учнями і в школі , і поза її межами,  навели  приклади того, як потрібно діяти, аби уникнути негативних наслідків, зберегти власне здоров’я, а також про необхідність дотримання чинного законодавства.
       Школярі активно брали участь у розмові, ставили запитання, обговорювали важливі для підлітків теми, дізналися про форми співпраці школи і поліції.

        Із  4 учнями , які стоять на внутрішкільному обліку була проведена індивідуальна бесіда.

День української писемності і мови

     9 листопада - День української писемності й мови уже котрий рік поспіль відзначає вся країна.

     Залузький НВК не став винятком. Це було дійсно свято і розпочалося воно зранку. Виставка літератури "Там, де живе рідна мова, живе український народ" радувала очі школярів і гостей.  Упродовж дня мали змогу переглянути відеофільм, присвячений Дню української писемності,  побувати разом із учнями  7 класу  на відкритому виховному заході «О слово рідне, хто  без тебе я».  Але найголовніше - Всеукраїнський диктант.

Учнівське самоврядування діє

            30 жовтня 2018 року у Дубровицькому центрі позашкільної освіти пройшло чергове засідання районної ради старшокласників «Лідер» та навчання лідерів учнівського самоврядування, у якому взяла  участь і голова учнівської ради Залузького НВК  Котяш Оксана.                                         

 

            Програма  засідання була насичено та цікавою, адже учасників  чекав тренінг з формування  лідерських якостей, на якому кожен міг висловити і свої власні думку, розкриваючи тему «Зі злом миритися не треба»; ознайомилися  з досвідом роботи учнівського самоврядування в Берестівського та Заслуцького НВК; переглянули  відеоролики «Ми проти боулінгу» та інформаційні буклети «Стоп боулінг», які підготував кожен учнівський комітет;  обговорили плани роботи учнівської ради на  поточний навчальний рік.                                                                                                                

ВЕЧІР ВЕСЕЛИХ ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ

І ось знову розпочато культурне життя наших школярів !
Цього року старт
узяли члени учнівської ради «Лідер». Дякуємо їм за організацію  веселого та цікавого вечора! Заінтригувало все, навіть оголошення. Адже назва не зовсім розкривала зміст, а організатори не квапилися розповісти про всі таємниці свята. 
         «Вечір веселих творчих завдань»… саме таку назву мав вечір відпочинку для учнів 6-11 класів, який відбувся 19 жовтня. Через декілька хвилин на сцені з’являються вед
учі - організатори  вечору  – Котяш Оксана та Красько Олександра. І вони цього разу були просто неперевершені!   Цікаво продуманий відбір учасників, веселі конкурси,  творчі завдання, розваги із глядачами,  - всього і не перерахувати!

Ми думаємою, що це хороший початок нового навчального року в культурному життя школи! Тож, з нетерпінням чекаємо наступного маленького свята в позаурочний час!

 

 

Спортивно- туристичне  свято школярів «Котигорошко -2018»

            Традиційно напередодні  свята Покрови та Дня захисника України  в районі проходить спортивно- туристичне свято «Котигорошко». Цього року саме 13 жовтня біля села Золоте учні Залузького НВК вкотре зустрілися із своїми давніми друзями та суперниками у «Котигорошку- 2018». Настрій був чудовий, азарт –спортивний, погода – не по-осінньому- тепла, а зустрічі- теплі та щирі.

  Команда Залузького  НВК вкотре показали своє вміння і зайняла ІІ місце  у  огляді строю та стрілецької пісні "Червона калина".

 З нетерпінням чекаємо зустрічі з «Котигорошком» у наступному 2019 році.

 

 

 

14  жовтня - особливий  день календаря, адже  це і  день Покрови Пресвятої Богородиці;  саме цього дня  починаючи  з 2014 року за указом Президента України П.Порошенка ми відзначаємо День захисника України, а з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва; в 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

             З нагоди відзначення усіх цих свят у Залузькому НВК :

-          проведено відкритий тематичний захід «України – мати. Вмій її  захищати»                             ( провели учні 11 класу кл. керівник   Жакун М.В) та інформаційні хвилини  для  учнів 1-11 класів;

-           дев’ятикласники зустрілися   з учасником АТО Комарем Анатолієм Адамовичем                ( кл. керівник Жакун М.Т.);

-          свою силу та вправність, спритність та учні 5 класів проявили під час  спортивного змагань « Нумо , козачата»   головним суддею яких був учасник АТО  Котяш Юрій Миколайович ( класні керівники Котяш Л.О. та Жакун Ю.М.),;  . 

-          алейку з  дубків, берізок та кленів висаджено   в центрі  села   як вияв любові  та поваги до захисників Батьківщини, воїнів АТО ( кл. керівник Жакун Ю.М.).

 

 

           Ми - майбутнє України. Тож будьмо гідними своїх предків, любимо рідну землю, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шанованими будемо іншими.  

Зустріч з учасником бойових дій

   Пам’ятним став   день  12 жовтня  для дев’ятикласників Залузького НВК.  Вони гостювали   в учасника бойових дій  АТО Комара Анатолія Адамовича. Молодий чоловік  привітно зустрів школярів, хвилювався й радів одночасно.

       Анатолій Адамович служив у складі 128 бригади. Про те, що був в районі бойових дій,  не шкодує. Але війну згадувати не хоче. Більше його  хвилює те, що відбувається зараз.

      На запитання, що  ви побажаєте молоді,  сказав: «Хлопцям обов’язково треба йти служити в армію, там зразу дорослішаєш, мужнішаєш. А дівчаткам - не виходити заміж у 18 років, а  в 22-23, коли є диплом, робота , життєвий досвід».

    З теплотою згадував свою першу вчительку, нині покійну Грищук Надію Михайлівну, класного керівника -  Вальковець Ірину Олександрівну. «Тоді вони з нами не гралися , говорили,  як з дорослими, іноді карали, але це  було тільки добрим уроком. А зараз багато волі учням, а мало обов’язків . Всі повинні зрозуміти, що в житті рано чи пізно треба  за все платити».

      Діалог був  цікавим:

-Чи  жалкуєте , що не завжди добре вчилися?

- Я навчився того, чого мені треба . А тому, що пропустив на уроках, навчило життя.

- Чим можете допомогти учням сьогодні?

- Можу дати майстер-клас «Як зробити грубку, піч, змонтувати дах». Цим собі заробляю на проживання. Адже роботи немає , пенсію не отримую. Держава мало про нас піклується . Особливої подяки не чекаємо, але так хочеться уваги, теплоти. Дуже вдячний за те, що прийшли.Це для мене багато значить.

- А ми вдячні Вам, Анатолію Адамовичу, за хороший урок і за вашу правильну життєву позицію.

 

 Класний керівник 9 класу  Жакун Марія Трохимівна

               Учителю, ти вищий всіх довкола,
Учителю, ти нації добро.
Тобою світить і гордиться школа,
Ти сієш вічне, в дитячі душі не пускаєш зло ...

 Учитель… Таке ніжне світле слово. Воно лунає так дзвінко, як чисте джерельце, воно лине, як та провідна зірка, що осяює путь. Але, водночас, це слово закликає до праці, до дії, до творчого пошуку й самовизначення.

       З нагоди Дня працівників освіти 5 жовтня у Залузькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів- ДНЗ» було проведено свято «Уклін вам до землі, любі вчителі».

  Для учителів  школи   була відкрита  вітальна світлиця «Для ВАС…». Увесь день теплі слова вітань, щирі побажання,  море квітів, святковий настрій та … щасливі обличчя.   

                І ось, уроки закінчено, книжки складено, учні поспішають додому, але не вчителі, для них   святковий концерт – привітання. В актовій залі звучить музика, учні танцюють, співають, читають вірші, звучать побажання. Все це - заради наших улюблених учителів, адже вони  – найкращі!

               З теплими словами привітань та букетами осінніх квітів відвідали учні нашої школи і всіх вчителів – пенсіонерів.                                                                                                                                                                      Свято було душевним, добрим і теплим. Вчителі отримали багато позитивних емоцій, а учні хороший досвід.

              Сподіваємось, що всі  побажання, що пролунали  у цей святковий день, здійсняться.   

 

    

                 «Котигорошко» в Залузькому НВК

 

  03 жовтня 2018 року в нашому НВК відбулися спортивні змагання «Котигорошко» в Залузькому НВК» серед учнів   7-9 класів. Учасники змагалися в естафетах на швидкість, спритність, точність, стрибучість.  Переможці  шкільних змагань  будуть представляти Залузький НВК на районному  спортивно –туристичному  святі школярів "Котигорошко- 2018».

              День усиновлення – це не тільки свято подяки, але й нагадування про тих, хто досі не знав батьківської опіки.                                                                                                                                              28 вересня   2018 року учні Залузького НВК  долучилися до проведення  акції - флешмобу «Усиновлення – це любов назавжди».                                                                                                                 Мета проведення цього заходу - інформування про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування банку даних кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі.

 

Людина створена природою для миру

     Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. Свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.

 

Не залишилися байдужими і учні нашого навчально-виховного комплексу. Цьогоріч 21 вересня  на подвір’ї школи виглянуло сонечко із промінчиками - дитячими мріями про  мир  у конкурсі малюнків на асфальті «Ми голосуємо за мир», залунали дзвінкі голоси  пісні та  заясніли яскраві  кольори кульок  у флешмобі «Хай  завжди буде сонце, хай  завжди буде мир!». Протягом дня  учні  активно включилися до проведення єдиної години спілкування «За мир у всьому світі – це значить за життя». Своїми справами  Залузькі школярі хотіли підтримати прагнення українського народу до миру, добра і справедливості.

Коли береш  - наповнюєш руку,                        коли даєш - наповнюєш серце.

 

   Новий навчальний рік у Залузькому  НВК  розпочався  проведенням  благодійної акції « Діти- дітям», до якої долучилися учні, вчителі та батьки .

   Учнівське самоврядування  у рамках благодійної акції зібрали  книжки, канцелярські товари, шкільне приладдя,  розмальовки і солодощі, продукти харчування з метою подальшої її передачі в дитячі будинки та школи, які знаходяться біля лінії зіткнення операцій Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

     Діти з добрим серцем та відкритою душею поставилися до цієї акції, щиро вірячи у те, що їхні невеликі подарунки   принесуть  частинку радості  їхнім ровесникам на сході України.

 

     Не будьмо байдужими! Час братися за добрі справи!

Булити зовсім не круто!

        Що таке  булінг ?  Агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що  супроводжується фізичним і психологічним тиском має назву булінг. Це незвичайне слово прийшло до нас із англомовних країн, де словом «bully» називають хулігана, забіяку задираку, тобто людину, яка поводиться недобре, ображає інших та пакостить.

        З’ясувати, що ж таке булінг, як його розпізнати і що робити в ситуації булінгу, учням Залузького НВК допоміг урок  «Стоп булінг», проведений            12 вересня за участю провідного спеціаліста Дубровицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Рівненські й області Жакун Наталії Володимирівни .

 

             Булити зовсім не круто! Набагато краще робити щось добре один для одного! 

Святкова лінійка « Країна дитячих мрій»

   

Вересень панує вже довкола,
Наче той художник-чарівник.
Добрий день, моя найкраща школо!
Починається новий навчальний рік!

 

                Традиційно  по- родинному пройшло у Залузькому НВК свято Першого дзвоника, який сповістив учнів, батьків та вчителів  про початок нового 2018-2019 навчального року.

         Перший  дзвоник – це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів   Цього  вересневого дня для 31-ого першокласника, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться  цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша учителька  та перша оцінка на шляху до Країни Знань. Для учнів одинадцятого класу цей навчальний рік буде останнім і вирішальним  у їхньому шкільному житті, адже він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні випускники востаннє переживають зустріч  з першим шкільним дзвінком, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами  життя, дорогами своїх батьків і дідів, і прокладатимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.                                                                                         

           Серед особливостей цього року є те, що  наші першокласники йдуть до Нової української школи – безмежної  Країни дитячих мрій, доброти, сміху, радості, безтурботного щастя  із мріями казковими  та веселими пригодами. Саме тому на святі по-особливому тепло вітали найменших учасників освітнього процесу – наших першокласників.

             Святкова лінійка « Країна дитячих мрій» розпочалася  бурхливими оплесками, словами вітань  наших найменших учнів – першокласників. З побажаннями успіхів  у навчанні, цікавих шкільних пригод до  школярів звернулися директор НВК Котяш Леонтій Миронович, отець Павло – настоятель Свято- Іллінської церкви, сільський голова Олексієвець Віктор Миколайович, батьки першокласників. Окрасою свята  став  танок вихованців танцювального гуртка ( кер. Бруяка М.М.), виступ першокласників  та випускників, музичне  вітання   учениці  7  класу Міщур Вікторії та пісня «Перший раз у перший клас»  у виконанні тата Якимович Г.Ф та донечки –першокласниці Аполлінарії.                                                                                                                                                     

              Мабуть, у кожній українській сім’ї цей день радісний. Адже гарний початок є запорукою вдалого навчального року, гідних успіхів у навчанні.

 

               Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!

 

                Розпочався навчальний рік першим уроком « Я люблю свою країну» та «Розкажемо Європі про себе».  Зважаючи на сьогоднішні події в Україні, зміст даного твердження є необхідним для кожного свідомого громадянина нашої держави. В усіх класних колективах говорили про цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нащу державу, про історичну долю України, про героїку сучасних захисників  суверенітету і територіальної цілісності країни.     

Останній дзвоник

Замайоріли вулиці квітами і щирими посмішками учнів, їх батьків, бабусь і дідусів, братиків і сестричок... На свято ОСТАННЬОГО дзвоника зійшлося все село. З вітальним словом виступив директор НВК Котяш Л.М., заступник директора Котяш Л.Л. Гордість за наших молодих та енергійних талантів прийшли розділити настоятель Свято-Іллінської церкви отець Павло, сільський голова Олексієвець В.М. та помічник народного депутата України Василя Яніцького О.С. Слободян.

Сьогодні відбулося справжнє дійство - свято вшанування талантів та обдарувань, святковий концерт.

Щиро вдячні всім за активність, завзятість та креативність!

Бажаємо нашим учням та вчителям нових звершень у наступному навчальному році!

А над світом українська вишивка цвіте

 Щороку в травні в Україні відзначають День української вишиванки. У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Ось уже 2 рік ми відзначаємо День української вишиванки. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами та селами.

     Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

О, вишиванко, світла наша берегине,

Єднаєш українців всього світу ти,

У кожній квітці твоя слава не загине,

Й навіки хрестики твої з`єднались, як брати.

 

   Цими прекрасними словами у Залузькому НВК розпочався парад української вишиванки. Колонами по шкільному подвір`ю, під запальні українські пісні крокували учні та вчителі.

         Пісню «Я україночка», виконали учні  5-того класу  Софійка Бруяка і Віка Міщур, пісню «Бабусина вишиванка», заспівали бібліотекар Ніна Іванівна й Софія Бруяка.

Вихователь ГПД Хомич Л.Є. підготувала з другокласниками танок «Віночок».

Вся школа розцвіла розмаїттям українських вишиванок.

Якою би не була в кожного з нас доля,

 як би не складалися обставини життя,

 яким би не було становище в Україні та у світі,

яка пора року не була би за вікнами наших осель,

 нас поважатимуть доти,

 доки ми поважатимемо самих себе,

 доки ми пам'ятатимемо про своє коріння

 і шануватимемо наші традиції!

                                                           

Родина, родина, від батька до сина, від матері доні добро передам, родина, родина – це вся Україна з глибоким корінням, з високим гіллям», – співав незабутній Назарій Яремчук. І дійсно, роль родини важко переоцінити, адже саме тут ми формуємося як люди, тут нас люблять, оберігають, ждуть.

         "Хто в домі господар?"

- свято для сім'ї у 3-А і 3-Б класах.

         Родинне свято у 2 класі.


У пам’яті  немає часу

У кожнім місті, кожнім парку

Сліди історії стоять.

З граніту зроблені солдати,

Нам про минуле хочуть розказать 

   

                     Минають роки, відлітають у вічність. І хоча минуло багато часу, відколи замовкли останні постріли гармат Другої світової війни, але щороку у травні ми вкотре згадуємо тих, хто віддав своє життя для щастя інших.     

                      З кожним роком все менше залишається у життєвому строю учасників  подій Другої світової. Даються в знаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Тому у напередодні Дня Перемоги на нацизмом учні відвідали  ветерана Жакуна Лукаша Івановича, висловили слова  подяки та побажання міцного здоров’я та довгих років життя.

                      А 8 травня, у День пам’яті та примирення, учні та вчителі Залузького НВК урочистою колоною вирушили до Обеліску загиблим воїнам-  односельчанам, щоб низько схилити голови та віддати шану і любов своїх сердець усім, хто не шкодував  своєї крові, свого життя для мирного майбутнього: ветеранам Другої світової, героям Майдану та Небесної Сотні, учасникам АТО.

             Учні старших класів разом із вчителем історії Деркач С.Я.  підготували та провели загальношкільний Урок Мужності «У пам’яті немає часу».

 

           Усі присутні вкотре перегорнули героїчні сторінки історії нашої країни, згадали і про події на сході України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто відійшов у вічність героями. А на завершення найменші учасники  заходу,хлопчики 3 класу ,висловили найбільшу  мрію –  мати мирне небо над головою.

Районний етап "Джура-Прикордонник 2018"

Впродовж трьох днів з 3 по 5 травня  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура-Прикордонник» учні Залузького НВК змагалися за першість у різних змаганнях, серед яких: стрільба, конкурс відеороликів «Зроби добре діло», «Рятувальник» та інші.   

      Нагадаємо, «Джура-Прикордонник» – військово-патріотична гра, заснована відділом Національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту, спільно з Міносвіти і Держприкордонслужбою, для дітей і молоді з прикордонних районів України. Гра створена на основі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), з додатковими компетенціями корисними при охороні державного кордону України.

 

      Участь в цьому заході - це найкращі, найсильніші, найпозитивніші, найпатріотичніші емоції які ми отримали. Прийнявши участь у цій грі з впевненістю можна казати про своє збагачення: фізичне, соціальне, розумове та духовне, а також досвід, який дістали. Ми, це команда Залузького НВК «Воїни сонця».

Чорний біль нашої землі

    В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим  болем. Одна з них  - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся  в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. У 2018 році годинник життя відраховує 32 роки Чорнобильської катастрофи.  Чорною  плямою стала на нашій блакитній  планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда  назавжди залишиться у пам’яті  людей, як застереження того, що науково - технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.  

               Вшановуючи пам’ять тих, хто поклав свої життя та здоров’я, рятуючи нас від катастрофи,  учнями та педагогами Залузького НВК було проведено інформаційні  та тематичні години спілкування, уроки пам’яті «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти»; «Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять…», «Чорнобиль: подвиг і трагедія»; «Тридцять два роки потому. Події. Факти. Коментарі»;  створено виставку  видань творів, експозицій з архівних фото- і художніх матеріалів, що ілюструють події трагедії « Біль душі - Чорнобиль»; організовано перегляд тематичних відео сюжетів.

 

            Та основним заходом  цього дня  стала тематична лінійка «Чорнобиль не має минулого часу», яку провели  представники учнівського самоврядування. Учні підготували презентацію про причини та наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, навели факти з життя ліквідаторів і розповіли про сьогодення  в зоні відчуження. Зворушливі  поетичні рядки,  хвилина  мовчання, звуки дзвонів Чорнобиля, запалені свічки Пам’яті та Надії в руках дітей - все це допомогло шкільній спільноті  відчути справжній біль Чорнобильської біди.  

Вибори  голови учнівської ради «ЛІДЕР»

       20 квітня у Залузькому НВК  пройшли вибори  голови учнівської ради «ЛІДЕР»  на 2018-2019 навчальний рік. Бажання позмагатися у виборчих перегонах виявили два претенденти: Котяш Оксана (7-А клас) та Жакун Олена (7-Б клас).

Кандидати представили програми діяльності, презентували свою роботу як майбутні лідери та доводили активну життєву позицію. Вибори голови учнівської ради самоврядування відповідали усім нормам демократії: реєстрація кандидатів, програми кандидатів, які донесені до кожного класу, вибори голови виборчої комісії, вибори секретаря виборчої комісії, вибори членів виборчої комісії, підрахунок бюлетенів і оголошення результатів.

Шляхом таємного голосування найбільшу кількість голосів отримала Котяш Оксана, за яку проголосувало 61 % учнів.

Отож новий етап роботи учнівської ради  «Лідер» на чолі з новообраним головою Котяш Оксаною та її командою розпочато!

 

Бажаємо натхнення, успіху в реалізації задуманого та командної продуктивної роботи.

«ЖИТТЯ – ЦЕ РУХ, А РОЛИКИ – ЦЕ ШВИДКИЙ РУХ».

     Говорять, що тільки ліниві не катаються на роликах. Один раз станеш на них – і все, розумієш, що це надовго, просто класний варіант провести свій вільний час. Втім, ролики сьогодні – це не лише активний відпочинок і розвага, але й веселі змагання..

      19 квітня вчителі фізичної культури (Жакун Ю.М.) провели змагання «Краса рухів за допомогою роликів», в яких взяли участь ройлери з усіх класів. Для них були організовані конкурси та естафети. Переможцем став Жакун Микола (8 клас), друге місце розділили Калюш Діана (10 клас) і Бруяка Софія (5 клас), а третіми були – Олексійовець Владислава (3-А клас), Жакун Віталій (4-А клас).

 

     Активний спосіб життя це не тільки здоров'я, але і маса позитивних та яскравих моментів у житті, захоплюючих зустрічей із друзями, які прикрашають дитинство і роблять наші дні такими, що запам'ятовуються надовго.

Зробимо наше село чистим

          Кожний з нас є невід'ємною частиною природи. Нам подобатися спостерігати за першим весняним цвітом, за першим снігом, що перетворює село в білу казку, за осіннім листопадом, що встеляє землю золотим килимом. Однак все частіше ми забуваємо, що вся ця краса  залежить саме від нас, від того, як ми до неї ставимося. Важливо берегти природу, вчитися зберігати цей світ, переймаючи  корисну звичку - не смітити.                  

           Напередодні Великодніх свят працівники  та школярі  Залузького НВК провели акцію з  благоустрою шкільного подвір’я, прибирання стихійних сміттєзвалищ  та придорожніх смуг,  створення  нових зелених насаджень. Учні висаджували саджанці, упорядковували квітники та прилеглу територію, Обеліск  загиблим воїнам –односельчанам та Могилу невідомого солдата.

            Прибравши, діти замислилися, що  НЕ потрібно  смітити, викидати пляшки та інший непотріб.

        Усі учасники акції побачили результат своєї праці. Стомлені, але щасливі діти йшли додому, залишаючи територію школи чистою.

 

 

День довкілля

    13 квітня в рамках проведення Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» здійснили весняне прибирання пришкільної території та стадіону. У супроводі класних керівників  діти взялися до робочого інвентарю та з ентузіазмом почали прибирати торішнє листя та траву. Кожен учень розуміє, що наша школа - їхня друга домівка, тому прагне зробити територію школи чисто та доглянутою. Праця на свіжому повітрі об’єднує дитячий колектив у міцну дружню команду. Під час такої праці вихованці школи вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному. Спільними зусиллями зробимо наше село, та й Україну вцілому, чистою і затишною!

"Великодній кошик для воїнів АТО"

        8 квітня 2018 року православні християни святкують найважливіше свято – Великдень. У цей благословенний час шкільна родина Залузького НВК долучилась до акції «Великодній кошик воїнам АТО». Діти з великим задоволенням писали листи, малювали вітальні листівки захисникам, щоб висловити в них найщиріші побажання з нагоди Пасхальних свят. Нехай Великодні свята принесуть у кожну родину достаток, спокій і благополуччя, наповнять серця добром та милосердям. Нехай солодощі й щирі дитячі побажання зігріють серця кожного бійця домашнім теплом.

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

     Кожен з нас вирішує масу питань та проблем щодня. Іноді «термінові» та невідкладні справи змушують нас забути про себе. Навіть, коли відчуваємо себе хворими, ми відкладаємо відвідування лікаря, оскільки не вважаємо свою хворобу вартою уваги та часу. Деколи не вистачає елементарної інформації, або вона помилкова і не дозволяє своєчасно прийняти рішення стосовно свого здоров’я.

     23 березня в Залузькому НВК була проведена година здоров’я «24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом». Медична сестра школи,          Жакун Л.М.  розповіла про симптоми та наслідки туберкульозу.

    Краще остерігатися туберкульозу, аніж лікувати його. Чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше його лікування. Будьте пильні! Пам’ятайте, ваше здоров’я – у ваших руках!

 

 

Родинне свято в Залузькому НВК

   «З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. І це справді так. Як із струмочка починається ріка, так і життя починається з родини.                                                                                         23 березня учні Залузького НВК підтвердили народну мудрість. Про український народ, наш рід, свою сім"ю заспівали хлопці з 6 класу, веселою піснею привітав хор із 5 класу. Свою частинку веселого настрою додав Котяш Андрій гуморескою "Еврепідо". Всіх мам і тат привітали піснею дівчатка із 4 класу, Яна Олексієвець (3-Б клас),Софія Якимова (9 клас), а всім бабусям музичний подарунок зробили Софійка Бруяка та Ніна Іванівна Калюш.

   Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття і ми ще раз в цьому переконалися на нашому святі.

Волейбольний турнір на кубок Залузького НВК

  22 березня 2018року в Залузькому НВК був проведений волейбольний турнір серед команд дівчаток 7-9 класів ЗНЗ Дубровицького району. На чергове свято спорту, молодості і краси, аби позмагатися  за спортивні трофеї , прибули команди із Осівського НВК, Миляцького НВК, Заслуцького НВК, Дубровицької ЗОШ №2 та господарі майданчика – юні залужанки.                                                                                              

     «Нехай панує дух змагання, підтримки, дружби і єднання», - саме ці слова директора НВК Котяша Леонтія Мироновича і стали гаслом турніру. Адже команди учасниці були представлені  молодими  гравцями. Змагання відбувалися за коловою системою. Запеклою боротьбою запам’яталася кожна гра, кожен хотів перемогти. Кожне втрачене очко змушувало збиратись з силами і рухатись вперед, боротись за перемогу. Хвилюванню гравців, тренерів та вболівальників не було меж. І все ж таки, переможцем турніру стала команда із Залужжя (тренер Жакун Ю.М), 2 місце посіли осівчани (тренер Столяр С.А), 3 місце здобула команда  Дубровицької ЗОШ №2 (тренер Таборовець О.).  Пам’ятні сувеніри отримали всі, кращими  гравцями визнано Котяш Соломію, Зданевич Іванну, Остапчук Катерину.

   Турнір став святом здоров"я та здорового способу життя. Учасники прагнули до високих спортивних показників, виявили свої фізичні здібності, а ще продемонстрували згуртованість, підтримку одне одного та бажання грати і перемагати. 

Міс хімія - 2018

   16 березня учні Залузького НВК запам"ятають надовго. Адже саме в цей день у школі проводився традиційний конкурс-шоу "Міс Хімія - 2018", учасниками конкурсу були учні 7-10 класів.

   "Міс Хімія" - це конкурс, гра, театралізоване дійство, яке допомагає учням підтримати інтерес до предмета, розвивати мислення, увагу, творчість.

   Під час підготовки учні здобувають нові знання й уміння, розширюють свій кругозір, розвивають вміння працювати в команді, набувають навичок критичного мислення.

   Учасниці були дуже активні. Вони самостійно створили презентації до конкурсу "Візитівка", показали свій рівень знань з хімії у "Розминці" і у конкурсі "Практика" набули навичок роботи в команді. Особливо всім сподобався конкурс "Майстер-клас по фарбуванню яєць", де дівчатка демонстрували особистий спосіб як швидко, доступно, економічно-вигідно фарбувати яйця до Великоднього кошика. Але найочікуванішим, для всіх присутніх, став традиційний конкурс цього дійства "Конкурс екологічного костюма". Справжні шедеври мистецтва і творчості продемонстрували наші учасниці.

   І ось довгоочікувана мить - нагородження. Рішення членів журі одностайне - титул "Міс Хімія" виборола учениця 7-Б класу Ясак Ангеліна, "Міс Мудрість" - Жакун Оксана 9 клас, "Міс Загадковість" - Годунко Ярослава 7-А, "Міс Впевненість" - Калюш Діана 10 клас, Олексієвець Наталія 8 клас - "Міс Чарівність" і за висновками глядачів "Міс Глядацьких Симпатій". Стрічка, грамота і корона від організатора вечора - вчителя хімії і біології Залузького НВК  Жакун Марії Трохимівни, а призи від однокласників, які підтримували представницю від свого класу протягом всього вечора.

   Далі посмішка, задоволення і фото на згадку. 

Бібліотека - простір для душі

    Так сталося, що на перехресті доль поєднались дві давні професії – учитель і бібліотекар. Обидві покликані дібрати ключик до кожного дитячого серця й бути поводирем у храмі людського духу. Адже дитячий талант - як квітка, що розцвітає там, де її леліють, оберігають, де про неї турбуються. Дитина через книгу пізнає світ, реалізовує творчі потреби, естетичні та літературні вподобання. Дитяча література живить розум, уяву дитини, відкриває їй нові світи та є могутнім засобом особистого духовного розвитку.

   Сьогодні бібліотека покликана бути багатоликою: з «гучними» й «тихими» зонами, з відкритими просторами та  відокремленими місцями відпочинку. Саме такою є наша Залузька бібліотека (шкільний відділ). Буквально кожен куточок приміщення  зроблено зручним та  привабливим для користувачів. У нас є зона  відпочинку, де діти мають змогу  погратися ,  зона для читання, комп’ютерна зона з підключенням до Інтернету. Усі мої зусилля  спрямовані на те, щоб маленький читач відвідував бібліотеку не тільки як місце обміну книжок, а й як храм знань і мудрих думок, а читання стало  для нього творчим процесом.

Традиційно щороку в  березні  в нашій бібліотеці проходить Тиждень дитячої  книги. Відкрили його учні початкових класів музичним дійством «Бібліотеки славне свято». Другокласники  підготували сучасну інсценізацію за мотивом  української народної  казки “Ріпка”. Краси та неповторності додали дитячі костюми, декорації та чітка, виразна мова дітей. Музичними замальовками збагатили свято дівчатка 5-го класу. На закінчення Тижня книги  першокласників посвятили в читачі, і наша велика читацька родина поповнилася 32 учнями. А на знак подяки найменші учасники подарували танок «Щасливі діти».

      Свято вдалося на славу. З хорошим настроєм покидали залу діти, вчителі, батьки.

Бібліотекар Калюш Ніна Іванівна

 

 

Тиждень трудового навчання та інформатики

              У Залузькому НВК  з 12 березня по 16 березня  2018 року був проведений    тиждень трудового навчання та інформатики. Програма  предметного тижня була, як завжди, досить насиченою,  адже було проведено:

·         Бесіди по класах «Навчання і труд поруч ідуть»;

·         Конкурс написання творів, віршів «Моя мрія»;

·         Розв’язування кросвордів, ребусів;

·         Конкурс «Майстри пластиліну»;

·         Конкурс пісень про працю та професії;

·         Засідання клубу старшокласників « Світ професій»;

·         Майстер – клас «Оригамі «Метелик»

·         Солодка ярмарка  «Панночка – господарочка»;

·         Конкурс знавців загадок про знаряддя праці

 

Дівчатка 5-8 класів  мали змогу використати свої знання і вміння у  розважальній програмі «Домосіди»:   конкурс  «Презентація  команди», «Розминка», « Чай із трав»,  конкурс капітанів , « Модельєр», «Витівниці».

Такі заходи – найкращий  спосіб показати свої таланти і вміння, сприяють розвитку творчих здібностей учнів, викликають  бажання перемагати.    

                                                             Ми  працювали на славу,

                                                               І переможці по праву

                                                               Похвал гідні. І нагороди

                                                              Командам вручили ми радо.

 

Тиждень вдався. Учні, вчителі, батьки отримали прекрасні враження, гарний настрій, заряд бадьорості .

 

                                                                 

Місячник санітарно-просвітницької та профілактичної роботи «Ти і твоє здоров’я».

    У  навчальному закладі проведений місячник санітарно-просвітницької та профілактичної роботи «Ти і твоє здоров’я».

До участі у проведенні заходів залучилися всі учні, учителі, медична сестра, практичний психолог, педагог-організатор, класні керівники, адміністрація навчально-виховного комплексу.

Проведення місячника «Ти і твоє здоров’я» розпочалося  тематичною лінійкою «Ти і твоє здоров’я», яку підготували члени учнівського комітету.

Зважаючи на важливе значення у пропаганді здорового способу життя  наочної агітації,  на інформаційних стендах були розміщені плакати, гасла, учнівські малюнки  відповідної тематики.

Для учнів початкових  класів був проведений  конкурс малюнків «Як я розумію здоров’я?», який провели члени  учнівського самоврядування.  Вчителями української мови організовано написання диктантів на тему «Про здоровий спосіб життя», конкурс творчих робіт.

У кожному класі  медична сестра Жакун Л.М.  провела уроки здоров’я, класні керівники провели  години  спілкування різноманітної тематики за участю медичної сестри закладу. Навчитися надавати першу медичну допомогу при утопленні та переохолоджені організму, накладати шини, засвоїти  правила поведінки на льоду – таке завдання постало перед  учнями,  яке вони успішно  виконали. Вихованці удосконалювали  свої вміння вимірювати артеріальний тиск, надавати першу медичну допомогу.

Першокласники дізналися  про причини, які викликають порушення осанки. Другокласники вчилися накладали пов’язки та обробляти умовні рани. Цікаве спостереження, чому на вулиці щічки червоні, а в класі бліді,  провели учні 3 класу. Що корисно, а що шкідливо вивчали учні 4 класу.

Повчальною  для вихованців 4 класів  стали класні години  на тему «Будь чистим і охайним» за участю  працівників  ФАПу  Яцути Н.О.,Котяш В.М.. Учні  ще раз згадали та повторили  санітарно-гігієнічні правила, яких повинні дотримуватися всі.

Школярі  1-4 класів мали змогу взяти участь у спортивних змаганнях  «Хто спритніший». Для цієї категорії учнів  також був проведений не менш цікавий захід «Мийдодір», який підготували члени учнівського самоврядування разом з педагогом-організатором  Котяш О.С.. Учні  відгадували загадки, змагалися, подорожували, декламували вірші,  співали пісень, ділилися враженнями від побаченого і почутого, пробували себе у ролі лікарів.  Все це супроводжувалося переглядом яскравих відео презентацій та отриманням солодких призів та вітамінів.

 Класні керівники, педагог-організатор, медична сестра неодноразово наголошують, що запорукою здоров’я є перебування на свіжому повітрі. Тому щодня школярі початкових класів із задоволенням грали в рухливі ігри на свіжому повітрі.

У розбудові виховної системи закладу, реалізації здоровязберігаючих технологій особлива роль належить класному керівникові, який є головною дійовою особою у здійсненні виховного процесу. У кожному класі класними керівниками були проведені тематичні години спілкування.

Учні середніх та старших пригадали правила гігієни,  ознайомилися з фізіологічними змінами, які відбуваються у підлітковому віці.  П’ятикласники та шестикласники взяли участь  у інтелектуальній грі-змаганнях «Найдорожчий скарб – здоров’я». 

Що смачно, а що корисно та чи корисне те, що смачно дізнавалися на класній годині шестикласники разом із класним керівником Шворак Л.В... Як уникнути інфекційних захворювань навчалися учні 6-8 класів. Дев’ятикласники говорили про те, що буди здоровим і щасливим – мета  їхнього життя. Вплив алкоголю на організм людини досліджували  на класних годинах в 11  та 10 класах.

 Учні   8 класу, класний керівник Жакун  М.Т., продемонстрували свої знання про складові чинники  формування здорового способу життя. З вправи «Асоціація» розпочалася класна година, яка була проведена  у формі тренінгу, тема розмови «Здоров’я – цінність нашого життя». Учні  підготували цікаві інформаційні повідомлення « Що таке здоров’я» та про асоціації, які  у них виникають,  говорили про поведінку людини, коли вона здорова, обговорювали різні життєві ситуації. Класна година була проведена з використанням ігрових форм роботи. Зокрема,  учні із задоволенням брали участь у грі-розминці «Масаж», «Мішок здоров’я». Виконували різноманітні завдання, інтерактивні вправи «Кроки до здоров’я», «Запитання-відповіді». І на закінчення дружно, з посмішкою крокували власним шляхом до здоров’я.

Дев’ятикласники разом з психологом Котяш В.П. створили плакат-рекламу «Здоров’я – так!».

         Було проведено перегляд  відеофільмів, виставка літератури  на тему «Ти і твоє здоров’я». 15 лютого –   спортивні змагання з волейболу на кубок воїна-афганця П.Котяша.  Команда школи зайняла ІІ місце.

 

Місячник «Ти і твоє здоров’я» завершився, однак  робота   закладу  у тісному взаємозв’язку учнів, батьків,  медичних працівників, педагогів у плані утвердження найпотрібнішого для людини – її здоров’я – продовжується.

Тиждень української мови і літератури

Традиційно в Залузькому НВК напередодні 09 березня проходить Тиждень української мови і літератури. Цьогоріч це не було винятком.

Програма Тижня була насиченою і цікавою.  Тиждень розпочався переглядом відеопрезентації,  а Калюш Н.І., бібліотекар школи, підготувала змістовну виставку літератури «У мові звичай наш живе, живе душа, надія квітне».  

Окрім традиційних мовно-літературних конкурсів, учні мали змогу побувати у віртуальному кінотеатрі. До уваги учнів було запропоновано перегляд відеофільмів «Лісова пісня», «Мартин Боруля», «Тіні забутих предків», «Тигролови». Вчителі-словесники допомогли глядачам увійти у світ героїв, пережити разом з ними хвилюючі моменти кохання, розлуки, зустрічі, пригодницько-романтичні сцени на Далекому Сході.

А родзинкою Тижня став флешмоб «Читаємо «Кобзаря», під час якого учні й учителі читали улюблені  уривки з творів Т. Шевченка. Ідею флешмобу запропонував Котяш О.І., і це, маємо надію, стане традиційним, адже тих, хто бажав читати поезії Шевченка перед камерою, було дуже багато. Кожен з учасників відчув себе читцем-декламатором, актором театру і в день закриття Тижня відбувся перегляд цього відеоролика.

 

Без сумніву, Тиждень пройшов на високому художньому рівні. До роботи долучилися учні, вчителі. Маємо надію, що подія залишила приємний слід у серцях кожного, хто був причетний до його проведення.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Це - матері мова. Я звуки твої Люблю, наче очі дитини... 

О мова вкраїнська!... Хто любить її, Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

  

    21 лютого учні та вчителі Залузького НВК святкують Міжнародний день рідної мови. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Пам’яті героїв !

         З мелодії «Пливе кача…» та слів, до глибини серця  пронизаних болем та співчуттям, 20 лютого в Залузькому НВК  розпочалася лінійка - реквієм «Білі лебеді  у небесах з перебитими крильми, запаливши тисячі  сердець, ви свої не вберегли…», підготовлена учнями 9 класу  ( класний керівник Котяш Сергій  Леонідович).  Зворушливі  поетичні рядки,  пісні " Над землею тумани", «А війна  - як війна» , які виконали Сергій Леонідович, Якимова Софія, Жакун Ілона, хвилина  мовчання ,  запалені свічки Пам’яті в руках дітей - все це допомогло шкільній спільноті бути учасниками скорботи в День пам'яті  Героїв Небесної Сотні. 

       Учні переглянули відеоролик подій  Майдану. Із тривогою в душі присутні слухали та переглядали інформаційні повідомлення про події  лютого 2014 року, згадували про героїв-односельців,  учасників АТО. 

     Майдан, Небесна Сотня  ніколи не можуть бути перегорнутою сторінкою для кожного українця. Ця подія повинна стояти перед совістю кожного. "Небесна Сотня" - на сторожі гідності. Їх невинно пролита кров на Майдані, в центрі самого серця України, для кожного з нас є іспитом на гідність.

          Бути гідним українцем - це зайняти активну позицію в своєму житті, робити щось корисне для себе і суспільства, вчитися, чинити по справедливості, наполегливо працювати.

 

       Героями не народжуються - ними стають. 

Час плине, а пам'ять залишається

Всі ті, хто пройшов                                                                                                                   Афган,

І досі у снах воюють,

А вдячності щирі слова

Раз в рік, в День афганця                                                                                                         чують.

 

Афганістан… Минуло 29 років, як  у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла, яке безпосередньо торкнулося і нашого села Залужжя. У горах Афганістану загинув наш учень Петро Лукашович Котяш.

15 лютого у Залузькому НВК  відзначали  28 річницю заснування волейбольного турніру на приз воїна-афганця Петра Котяша. Цьогоріч серед гостей турніру був лише один учасник бойових дій  афганської війни – Жмура Леонід Максимович.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували воїнів-афганців Петра Котяша, Лущика Анатолія, Олексієвця Івана, Котяша Миколу, Жакуна Анатолія, які покояться на місцевому кладовищі. На їх могили учні НВК поклали вінки.

З вітальним словом до команд та всіх глядачів звернулися директор Залузького НВК Котяш Л.М., начальник управління освіти, молоді та спорту Стасюк Ніна Іванівна, помічник-консультант народного депутата Слободзян Оксана Семенівна, голова спілки афганців Дашук Микола Повлович, директор заводу будматеріалів Голяка Микола Адамович, методист управління освіти Малафей Валерій Васильович, сільський голова Олексієвець В.М. та учні.                              

Змагання відбулося між волейбольними командами 9-11-х класів  Залузького, Удрицького, Заслуцького, Миляцького, Озерського, Осівського НВК та   Дубровицького НВК "Школа-Ліцей".

Динаміка ігор показала добру фізичну та технічну підготовку волейболістів.  І місце зайняла команда Осівського НВК (тренер Столяр С.),  ІІ місце – Залузького НВК (тренер Жакун Ю.М.), ІІІ місце – Удрицького НВК  (тренер Стрибулевич І.М.). Грамотами відзначені Куришко Дмитро (Залузький НВК) як кращий нападаючий, Ляшко Олександр (Осівський  НВК) кращий розігруючий,     Кот Максим (Удрицький НВК) кращий захисник.

Команди-призери відзначені грамотами, кубками, медалями, вимпелами, солодкими призами.

До традиції вшанування побратимів афганської війни долучилися члени спілки  ветеранів-афганців на чолі з головою  Дашуком М.П.

«Афганістан… Афганістан…»-

                                               Стукає в серце кожне.

                                               Афганістан… Афганістан…

 

                                               Цього забути не можна…

 

 

Тиждень географії

      Як підвищити інтерес учнів до вивчення шкільного курсу географії? Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми вважаю позакласну роботу як невід’ємну складову навчально-виховного процесу. Якщо знання, отримані на уроці, зацікавили учнів, то це спонукає їх вивчати предмет і після уроків. До того ж добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до географії. Велику допомогу в досягненні цієї мети надає мені тиждень географії. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору.

    В нашій школі тиждень географії проходив з 22 по 26 січня. Методика його проведення полягає в організації заходів, що носять інформаційний та змагальний характер. Кожен день тематичного тижня був спланований і насичений різноманітними формами роботи це виставки ,конкурси, вікторини , цікаві повідомлення та лінійки.

Учні мали можливість поринути у багатющий світ природи світу та рідної України.

Переможці відповідних номінацій отримали нагороди – гарні оцінки. Метою всіх проведених заходів було:

Ø Розвивати інтерес , зацікавленість до географії як науки;

Ø Розвивати логічне мислення ,пізнавальний інтерес,інтелектуальні здібності учнів,уміння працювати в команді;

Ø Розширити географічний світогляд;

 

Ø Виховувати любов до природи Землі,почуття гідності за рідну країну.

День Соборності України

    До Дня Соборності України в Залузькому НВК була проведена тематична лінійка "Моя Україна соборна і вільна, я з нею пов'язую долю", уроки історії "Історія української державності", "Українська держава, її історія у геральдиці, прапорах, символіці", " Від гетьмана до Президента України", відеожурнал "Соборна мати Україна - одна на всіх".

Фестиваль колядок та щедрівок

19 січня у нашому НВК пройшло святкове дійство – фестиваль колядок та щедрівок «Коляд, коляд, колядниця».  У фестивалі прийняли участь всі бажаючі класні колективи. Учасники використовували елементи українського одягу та реквізити свята. Це було по-справжньому. Кожен спів лився від серця до серця, і ці хвилини добра передавалися усім присутнім. Магія Різдва зачаровувала. Тож нехай прийдешній рік буде наповнений приємностями, щастям та добром!

Новий рік в Залузькому НВК

Чарівна казка святого Миколая в Залузькому НВК

            

 

                  Хто не знає про святого Миколая ?!  Малий і старий  знає про нього. Щороку приходить він у кожну  господу з миром і дарунками. Для маленьких стає  чарівною казкою , коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти - і добра казка зникає, а Миколай залишається.

          В Залузькому НВК свято Миколая пройшло в надзвичайно урочистій та радісній  атмосфері, адже  ще напередодні  маленьких гостей – учнів 1- 4 класів, було запрошено на зустріч із «Чарівною казкою Святого Миколая». Учні 3 та 4 класів із своїми вихователями Котяш  О.С. та Гайдиш С.В. підготували напрочуд  цікаве дійство. Під звуки чарівної музики розпочали свято ведучі -  Годунко Альона, Ошманіна Софія,  Гайдиш Ангеліна, Павловець Марія,  а казкові  персонажі : мишенята  ( Котяш Денис та Котяш  Олександра), лисичка   ( Годунко Іванна), Ангели ( Олесієвець Яна та Жакун Анна) разом із друзями ще раз  довели, які вони чемні, виховані, справедливі та  працьовиті, як гарно уміють співати, танцювати  та веселитися. А наймолодші  - учні 1-х класів разом із вихователем Годунко Н.І. підготували цілий віночок  вітань для гостей та святого Миколая.

Звичайно, до залу завітав і Святий Миколай, якого зустрічали піснями,  жвавими іграми, посмішками і жартами.      Справдились дитячі сподівання - Святий Миколай нікого не обминув із подарунком, всі присутні  отримали солодкі гостинці.

   Новорічні свята  у нашому НВК тривають, тож з нетерпінням чекаємо нових цікавих зустрічей, новорічних пригод та …. подарунків!!!

 

 

Турнір до дня Святого Миколая в Осівському НВК

  19 грудня 2017 року в Осівському НВК до дня Святого Миколая відбувся турнір з волейболу серед дівчат. Продемонструвати майстерність, характер, командний дух, жагу до перемоги до Осівського НВК прибули команди Залузького НВК, Сварицевицького НВК, Озерської ЗОШ І-ІІІ ст., Берестівського НВК та Удрицького НВК.
    Ігри були цікавими, напруженими, сповнені гострих моментів та подарували всім незабутні враження та емоції. І хоча за результатами запеклої гри юна команда Залузького НВК не стала переможцем турніру (4 місце), але показала високу майстерність гри у волейбол, чим порадували своїх тренерів і вболівальників.
    Бажаємо нашим дівчатам здоров’я, витримки, сили духу, нових спортивних досягнень. Так тримати!!!

14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

 

 

Напередодні щирі слова вдячності та запрошення на зустріч із школярами були надіслані  Остаповцю Тимофію Миколайовичу, нашому односельчанину, ліквідатору аварії на ЧАЕС

14 грудня учні 5-11 класів Залузького НВК зібралися на тематичну лінійку "Згадаймо тих, що врятували майбутнє".Вшанували тих, хто , ризикуючи своїм життям і здоровям, захистив світ від атомного лиха.

Також у цей день учні мали змогу ознайомитися із виставкою публіцистичної літератури "Плач мертвої зони",переглянули фільм "Розщеплені на атомі". Члени центру творчого розвитку для учнів 1-4 класів пілготували інформаційні хвилинки "Герої Чорнобиля".

 

Екскурсія до Дубровицького районного суду

 12 грудня  2017 року відбулася екскурсія учнів 9-11 класів нашого закладу до Дубровицького районного суду. Мазур Л.Л. провів екскурсію кабінетами і залами засідань суду. Система судів, відповідальність за свої вчинки, виховання правової свідомості, основні питання законодавства щодо підлітків та молоді – далеко не повний перелік тем, за якими проходила зустріч. Суддя Отупор Катерина Миколаївна наголосили на тому, що почастішали випадки притягнення до різних видів юридичної відповідальності неповнолітніх , на жорстокість серед дітей, розповіла про навчальні заклади де можна здобути  юридичну освіту. Школярі мали можливість отримати відповіді на запитання, які їх цікавили.

         Кожен з учнів зрозумів - тільки виконання закону ,виховання  в собі законослухняного громадянина   приведе нашу державу до правового громадянського суспільства.

 

 

З Новорічними вітаннями воїнам АТО

    І дорослі і малі з нетерпінням чекають Новорічних і Різдвяних свят, адже попереду вітання, подарунки і ... здійснення найзаповітніших мрій.

   Поділитися своєю творчістю і фантазією вирішили учні Залузького  НВК, провівши з 05 по 12 грудня акцію "Різдвяний сувенір воїнам АТО".

   Результат перевершив сподівання, адже учні (особливо молодші і середні класи) активно вирішили спробувати себе в ролі Діда Мороза і подарувати нашим воїнам частинку свята. Виготовлені власноруч новорічні листівки та сувеніри, вітання та щирі слова побажань, малюнки та різдвяні чобітки помандрують з нашого поліського краю до воїнів в зоні АТО.

Всеукраїнський тиждень права

   З 04 по 08 грудня 2017 року було  в Залузькому НВК було проведено Всеукраїнський тиждень права.

    У ході проведення тижня було розгорнуто виставку «Великі права маленької людини». Під керівництвом вчителя права Деркач С.Я.., проведений конкурс стіннівок та плакатів на тему: «Права людини – очима дітей».

    Завідуюча шкільною бібліотекою Калюш Н.І. підготувала книжкову виставку  про права людини правового змісту.

08 грудня 2017 року в усіх класах був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини.

      Протягом тижня - відкритий урок «Знаємо та виконуємо Декларацію прав дитини» у 5 класі;

вікторина з правознавства;

виставка літератури на правову та право освітню тематику,«Діти мають право»;

 -відеоролик в мультфільмах, гра-вікторина  «Права дітей в казках»(1-4,5-8 класи);

проект «Права дитини в Україні» (9-11класи, судове засідання «Свої права ти добре знай їх шануй і захищай»(5-11 класи);                                                                 

Для учнів 5 – 11-х класів класні керівники підготували і провели тематичні виховні години на правову тематику: «Закон обов’язковий для всіх», «Злочин і кара», «Запобігання злочинності серед неповнолітніх», «Я і закон», «Права й обов’язки, визначені Конституцією України».

Для учнів 9 – 10-х класів був проведений конкурс по складанню ребусів на правову тематику. Переможцем визнано учня 11 класу Олексієвця Іллю.

Вчителі історії Жакун М.В.. Деркач С.Я. провели правовий лекторій "Сторінками Конвенції ООН про права дитини". Активну участь у цьому заході взяли учні 10, 11 класів.

 Психолог Котяш В.П. провела анкетування учнів середніх та старших класів «Дитяче насилля – юридична відповідальність».

Завершився предметний тиждень (08.12.2016 року) зустріччю з представниками військового комісаріату Дубровицького району , на якій учні прослухали цікаву інформацію про виконання конституційного обовязку громадян України – служба у війську,юридичну відповідальність за ухиляння від  строкової служби, процедуру військової приписки та  мали змогу задати свої питання про військові навчальні  заклади , спеціальності  та професії ,які можуть там отримать.

На 12 грудня заплановано зустріч з працівниками Дубровицького районного суду.

Немає сумніву, що творча робота учнів, вчителів і класних керівників у заходах Всеукраїнського тижня права сприяла насамперед розвитку творчої активності учнів і їх інтересу до вивчення права, поглиблювала їх знання з даної тематики.

Зустріч з працівникамиДубровицького районного військового комісаріату

    5 грудня, напередодні свята захисників Української держави, до Залузького НВК на зустріч за круглим столом завітали працівники Дубровицького районного військового комісаріату:

провідний спеціаліст  командування ( юрист) Пахольчук Леся Юріївна, провідний спеціаліст відділення комплектування Сергієнко Наталія Григорівна, головний спеціаліст відділення комплектування ( психолог) Пляшко Алла Вікторівна,

сержант ( учасник АТО) Максименко Богдан Віталійович,

сержант ( учасник АТО) Конончук Ярослав Геннадійович.

    Хвилини спілкування із пролетіли швидко та цікаво.

   Щирими словами із наступаючим святом гостей та всіх  хлопців, чоловіків привітали Ясак Ангеліна та Котяш Іванна, гарним подарунком став виступ юних козачат Котяша Дениса, Котяша Андрія та Краська Станіслава, а гарного настрою та веселих посмішок  всім присутнім подарував  Котяш Андрійко майстерно виконаною гуморескою П.Глазового «Чоловічий  характер».

       Бесіда «Сучасна українська армія: проблеми і перспективи», напевне, запам’ятається учням надовго, адже старшокласники отримали багато нової та корисної інформації, мали змогу поставити  запитання гостям - працівникам райвійськкомату і  отримати  вичерпні відповіді. Було цікаво поспілкуватися з тими, для кого служба в лавах Збройних Сил України стала не просто професією, а частиною життя.

 

      Кожен із присутніх зробив свої висновки із почутого. Але ми знаємо одне- Україна сьогодні незалежна держава. Українські Збройні Сили покликані охороняти рідну землю. І служать наші хлопці сьогодні Батьківщині. Ми любимо свою армію. Служити в ній справа честі і обов’язку...

Зустріч з працівниками поліції

04 грудня  2017 року в Залузькому НВК була організована зустріч  учнів  «групи –ризику» з дільничним офіцером поліції Дубровицького ВП Сарненського  ВП ГУНП в Рівненській області, майором поліції Шахом Олександром Миколайовичем та інспектором  ювенальної превенції Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління національної поліції в Рівненській обл.., старшим  лейтенантом поліції Атаманець Вітою Ярославівною . Вони провели профілактичну бесіду з учнями «Петарда –це небезпечно»,переглянули фільм «Підліток у конфлікті з законом». З  4 учнями , які стоять на внутрішкільному обліку була проведена індивідуальна робота. 

1 грудня - День боротьби зі СНІДом

     В цей день людство особливу увагу приділяє захворюванню, яке було виявлене не так давно (на початку 80-х років ХХ ст..), але вже сьогодні зареєстровано практично у всіх країнах.

 

    З метою отримання достовірної інформації формування навичок здорового способу життя, виховання активної участі у профілактиці передачі ВІЛ / СНІД у Залузькому НВК була проведена інформаційна лінійка «Зупинимо СНІД разом», актуальний діалог з медсестрою Жакун Л.М. «Серйозна розмова про СНІД», виставка публіцистичної, наукової літератури та дитячих малюнків. 

Ріднішого нема нічого

 24 листопада до Залузького НВК поспішали не тільки вчителі, учні, а й поважні гості: Ващишин Павло Єремійович – перший заступник голови Дубровицької районної державної адміністрації, Таборовець Тетяна Федорівна – завідувач райметодкабінету.

   Святковий настрій вирував усюди. 

   З особливим трепетом чекали всіх в актовій залі учасники святкового концерту «З Днем народження, рідна школо! »

   На 40-річний ювілей були запрошені вчителі-ветерани, учні минулих років. Школа пам’ятає і любить педагогів, що віддали свій час і душевні сили підростаючому поколінню, горда своїми учнями-випускниками.

   Це була не просто зустріч, це було свято, сповнене спогадами, радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а і в серці кожного. Несподіваною приємністю було те, що вчителі-пенсіонери змогли побачити виставку фотографій «Через роки, через літа», згадати свою молодість. Кожне фото нагадало їм про прекрасні шкільні роки, про їхню творчу працю, про друзів, колег, колишніх вихованців.

    Ведучі Світлана Якимівна Деркач  та Олександр Іванович Котяш, Миколка і Оленка Жакуни розпочали  святкове дійство. Ошатно вбрана сцена, яку ретельно готували вчителі з учнями, приймає всіх тих, хто щиро вболівав і вболіває за школу. Перше слово нині діючому директору Леонтію Мироновичу Котяшу.

   Гортали  «книгу пам’яті» директори минулих років Кузін Петро Петрович і Полюхович Андрій Васильович. Вони розповідали про свою роль, своє місце в перетворенні Залузької ЗОШ в один із кращих закладів у районі. Хочеться щиро відзначити, що штурвал шкільного «корабля» завжди був у надійних руках його попередніх керівників.

     Горіла свічка пам’яті про першого директора – Хрипту Михайла Івановича, звучала пісня «Свіча» у виконанні випускниці, нині вже студентки, Оксани Куришко. 

   Окреслив професійні здобутки дружної когорти педагогів, подякував їм за плідну працю і вручив грамоти із сертифікатами заступник голови райдержадміністрації Ващишин П.Є. Долучилася до нагородження від імені управління освіти, молоді і спорту та профспілки Таборовець Т.Ф. Нагороджено 15 членів колективу, хоч заслуговують на це всі 43, бо кожен залишає у нашому навчальному закладі частинку своїх знань і свого серця.
    За нелегку, неспокійну, самовіддану працю, повагу та вдячність, найкращі побажання у ювілейний «день народження» винуватцям свята висловила Хрипта Алевтина Михайлівна. Розділила радість небуденної події разом з ювілярами сім’я  Володимира та Галини Сапожків, колишніх учителів, а нині адміністрації однієї із шкіл Львівщини.

   У переспіві вітальних промов найкращі побажання рідному колективу, колегам-освітянам адресували  Куришко Ірина Василівна і Таборовець Леонід Миколайович. Усі присутні раділи зустрічі із Правник Наталією Петрівною – вчителем Берестівського НВК і Котяшем Миколою Филимоновичем – заступником голови пенсійного фонду України  в Дубровицькому районі.

   До шкільного проекту «Історія школи» від імені батьків долучилася голова батьківського комітету Котяш Віта Миколаївна.

   Крім теплих побажань, шкільна родина отримала від гостей «скриньку» цінних подарунків.
   Тішили  присутніх своїм співом Якимович Геннадій Федорович – нині вчитель Дубровицької музичної школи,Таборовець Тетяна Федорівна і Кузін Петро Петрович, учні і хор учителів. Зворушили серця присутніх авторські пісні Л.Л.Котяш і К.С.Краська „Здається недавно» і «40 років, 40 років пролетіло…» Піднімали настрій  танцювальні колективи  та гуморист Андрійко Котяш

  Над ювілейним тортом мрії про школу загадували Тетяна Федорівна і Леонтій Миронович .

  На екрані – цифра 40. Одна за одною з’являються фотографії, зафіксовані в різні періоди шкільного життя. Хоч літ пройшло чимало, багато чого  розгубила людська пам’ять та, на щастя, зафіксував фотоапарат.

   Швидко промайнув час. Завершився концерт. Та не завершилися спогади. Ще довго спілкувалися, згадували свою молодість у неофіційній обстановці… 

    Ювілей… Для когось це великий проміжок часу, для когось лише мить, яка позначена на життєвому шляху. Але я думаю, що час не вимірюється годинами, днями і ночами, а справами, які роблять люди. І якщо дивитись з погляду на те, що зроблено у нашій школі нашими педагогами, батьками, учнями, то це дуже великий і гарний шлях. Звичайно ж, час іде, все міняється, і, на щастя, в позитивний бік.  

Вклонімось серцем до землі

Нашій матусі – рідній школі!

Хай вчаться діточки малі

І дякують щасливій долі,

 Що у Залужжі школа є

І так багато тут усього!

Все рідне тут , усе своє –

 

Сторінками історії

Коли шелестить падолистом осінь, коли у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею пломеніють різнобарвні квіти, приходить особливе свято – День народження нашої школи.

Залузька школа!

В буднях і навчанні

Проводить кожен день вже 40 літ.

ЇЇ дітей щороку на світанні

Підхоплює стрімкий життя потік.

А як же  все починалося? А ось так:

 цеглинка за цеглинкою, традиція за традицією, спільною роботою учнів,  вчителів, батьків і будівельників будувався храм науки.

Осінь 1977 року. Веселим водограєм із золотавого листя і сонячних променів жовтень вітав новоселів: у Залужжі відчинила двері нова середня школа на 450 місць. З радістю учні переселялися із старих приміщень у нові світлі класи.

      Будівельники поспішали вчасно завершити роботу. Їм допомагали вчителі, батьки, учні, майже всі жителі села. І ось довгоочікувана мить: символічний ключ від школи передано директору Хрипті Михайлу Івановичу.

    Просторі світлі кабінети, спортивний зал, їдальню, водяне опалення та багато інших зручностей отримали місцеві школярі, вчителі та обслуговуючий персонал.  Про таке колись не могли  навіть мріяти залужани.

   Нова школа, молодий творчий колектив, найбільша вчительська комсомольська організація в районі на чолі із прекрасним директором творили дива: за одну ніч оформляли тематичні кімнати, виступали з концертами перед односельчанами і на районній сцені, змагалися із старшокласниками за програмою КВК, ходили в турпоходи, влаштовували дискотеки, на які сходилось усе село. 

Девізом педагогів влучно було б узяти такі слова: « Зробимо все,

що можемо, застосувавши те, що знаємо, знаходячись там, де ми є!»

 Своїх перших 30 випускників школа проводжала у 1978 році.

    За статистикою, у кількісній історії школи основними є число учнів, першокласників, випускників, із них медалістів.

   Якщо вникати в суть кожного статистичного запису, то це була б дисертація на сотні сторінок, прослухати яку ми змогли б, можливо, за декілька днів. Це тема манівської роботи наших учнів. Є надія, що найближчим часом ми матимемо змогу її перечитати.

А сьогодні хочеться ще відзначити, що максимальна кількість учнів у школі становила 460 у 1981 році.

З того часу і до сьогодні наша школа вивела на широку життєву дорогу       782 випускники, із них – 28 медалістами:
24 – золотими, 4 – срібними.

Із шкільного архіву. Педколектив очолювали:

1976-1982рр. – Хрипта Михайло Іванович

1982-1987рр. – Кузін Петро Петрович

1987-1990рр. – Карпович Віталій Іванович

1990-1999рр. –Полюхович Андрій Васильович

з грудня 1999р. Котяш Леонтій Миронович

   Скільки всього бачили й чули за ці роки шкільні стіни: перші поразки й перемоги, заохочення і критику, гордість за виконання доручень і радість спілкування з однокласниками, міцну дружбу й перше кохання, допитливих учнів та мудрих учителів, підтримку, співпрацю, щирість, любов до власної роботи, пристрасну жагу до навчання, прагнення до самовдосконалення, самоствердження, сміх маленьких діточок, радість батьків, гамірні перерви, приємну втому педагогів, веселі концерти, захопливі уроки — все, з чого складається неповторне шкільне життя.

   Наше  сьогодення.

У школі навчається 264учні,

працюють 43 вчителі:

7 – ”вчителі-методисти”,

14 ”старші вчителі” ,

22 – вчителів вищої категорії.

У педколективі 7 переможців  районного і два лауреати обласного конкурсів  «Учитель року», переможець обласного конкурсу «Жінка року 2003» в номінації «Працівники освіти», делегат з’їзду вчителів України, два «Відмінники освіти України», члени районних , обласних та регіональної  творчих груп, переможці районного ярмарку педагогічних ідей, керівники переможців МАНу районного рівня…

     Життя школи  – це не лише якісний навчальний процес, а ще й  цікаве та  корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, волонтерська робота,  гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і, звичайно, перемоги.

 Щороку наші учні посідають призові місця  у  Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика,  Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка,  Всеукраїнських олімпіадах з  різних предметів на районному та обласному рівнях.

Спортивні досягнення наших учнів сягають далеко за межі області.      Сучасне забезпечення комп’ютерною технікою дає можливість працювати в мережі Internet.  Залузький НВК має статус опорного закладу.

Ми були, є  і будемо   супер!                                                                                                        Школа вступила у зрілу юність, їй тільки 40 років. У рамках людського життя досить довгий строк, який вміщує народження, дитинство, юність,і досвідченість. До  зрілості  ще рости і рости.  Але для історії навчального закладу 40 років – менше, ніж одна мить. Ми дивимося на оточуючий світ інновацій широко відкритими очима. Нам все це цікаво. Нас не лякає майбутнє.

 Колектив працює творчо і натхненно,                                                            У цьому й є життя наше буденне…                                                                    Лише з метою реабілітації                                                                                 В життя наше входять інновації.

 

  40 років – це лише початок. Далі буде... школа наповнюватися новими дзвінкими голосами, неначе їй десять-одинадцять років — саме стільки, скільки від першого до останнього шкільного дзвоника проходять свій шлях учні.

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.
Мій розум навіть не збагне
Страшної люті сталінізму,
Що катував своїх людей,
Це ще жахливіше фашизму!

  Вшановуючи пам'ять жертв трагедії, ми розуміємо, що пам'ять – це продовження життя, а життя – найвища цінність. Якщо ми не будемо знати своє минуле, ми не будемо відчувати себе причетними до своєї родини, громади, країни. Українці зберегли себе як народ, переживши голодимор, тому у нашого народу є і сили до життєтворчості, і велике майбутнє.      

21 листопада – День Гідності і Свободи. Пам’ятаємо, шануємо, гордимося

    Невід’ємною традицією сучасних свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

    Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України, визначили цивілізаційний шлях для майбутніх поколінь. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу усіх співгромадян.

    21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Сотні сердець згоріли за перемогу і запалили ще мільйони сердець. За рідну Батьківщину, за наше з вами майбутнє сини України поклали свої голови на київському Майдані, на донецьких землях. І наш з Вами обов’язок перед «Небесною сотнею» — пом'ятати  і прагнути зробити кращу долю українського народу.

Слава Україні! І вічна пам’ять героям!

 

День української писемності і мови

    9 - листопада День української писемності й мови, уже котрий рік поспіль відзначає вся країна.

     Залузький НВК не став винятком. Це було дійсно свято і розпочалося воно із самого ранку. Виставка літератури "Там, де живе рідна мова, живе український народ"(підготувала бібліотекар Калюш Н.І.) впадала в око школярам і гостям. У фойє на великій перерві учні мали змогу переглянути відеофільм, присвячений Дню української писемності. До його створення було залучено членів гуртка "Юні мовознавці". Але найголовніше - Всеукраїнський диктант, в якому взяли участь як учні, так і вчителі.

"Український пересмішник"

     Веселі та життєві усмішки відомі усім з самого дитинства. Недарма кажуть, що посміхатися приємно. Ще приємніше сміятися. А реготати - це ж просто задоволення! Ось вже декілька років поспіль вони стають основою для конкурсу юних читців-гумористів „Поліські пересмішники”. 

   1 листопада учні Залузького НВК довели, що  вміють гарно жартувати на святі гумору «Українські пересмішники». Змістовний підбір репертуару, високу майстерність, сценічну культуру, артистичність та емоційність виконання продемонстрували учні 2-7класів. Щирий і добрий сміх панував на святі гуморески. Переважна більшість учасників виявили мистецтво живого слова, чудові декламаторські здібності, вміння відтворити характер виконуваного твору.

 

  Такий захід є дуже важливим, оскільки проводиться з метою розвитку й популяризації українського гумору, витончення в ньому художнього слова, сприяння  вдосконаленню майстерності гри на сцені молодих талантів.

«Мозаїка осінньої України»

 З метою активізації роботи класного самоврядування, розвитку творчих задатків учнів, формування активної громадянської позиції та ціннісного ставлення до мистецтва, природи у закладі проводився 20 жовтня  конкурс з природного матеріалу «Мозаїка осінньої України».

Журі відмітило естетичність, оригінальність та творчий задум класних композицій 8, 7-Б та 9 класів. Але, на думку всіх членів журі, найбільш змістовним, яскравим, естетичним, таким, що відповідає віковим особливостям дітей, заданій тематиці визнана композиція  8 класу «Сільське господарство». Оголошено подяку за належну організацію роботи щодо оформлення виставки таким класним керівникам: Жакун М.Т.(8клас), Котяшу С.Л.(9 клас), Бруяці М.М.(7-Б клас).

Визнано переможцями та нагороджено грамотами такі класні колективи:

8 клас,- 7-Б клас, 9 клас - за І місце ;

5 клас, 7-А клас, 11 клас – за ІІ місце;

6 клас, 10клас – за ІІІ місце 

В гостях у воїна АТО

   Вже стало традицією, в День захисника України, запрошувати на зустріч воїнів АТО. А ми, учні 8 класу Залузького НВК, вирішили завітати до нашого захисника додому.

   Нас зустрів молодий усміхнений чоловік, чемно запросив до своєї скромної оселі:

   Комар Анатолій Адамович народився 19 грудня 1974року в с.Залужжя Дубровицького р-ну. Коли виникла потреба захищати державу, не вагаючись пішов на фронт. 2 серпня 2014 року був призваний в Мукачево на навчання, а 1 вересня, цього ж року, уже в'їхали в зону АТО в складі 128 бригади. 

   Глянувши в очі, зажурився: "Так, 1 вересня діти йшли до школи, а ми їхали на захист території України. Не дуже привітно нас зустрічали, але ми мусили там бути. Адже стояло питання: бути чи не бути Україні?"

   14 листопада 2014 року Анатолій Адамович був поранений в боях під Дебальцево. Далі госпіталі м.Харкова, м.Львова і м.Рівного. Хоч осколок і залишився в тілі (він і зараз дошкуляє солдату), але 28 квітня він знову повертається в зону АТО. Тепер уже станиця Луганська. "Нас розмежовувала річка Сіверський Донець, - згадує солдат. - По ту сторону сепаратисти, а ми по цю".

    З глибоким сумом та болем в очах учасник АТО ділився спогадами, що пережив разом зі своїми побратимими за час проведений в зоні АТО, показуючи своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батькивщину, але й вчинками доводити це.

   "А чи пішли б знову на фронт? - запитую в солдата. - З своїми хлопцями пішов би. Ми  і донині підтримуємо тісні звязки. З 128 бригади, з Дубровицького р-ну, ніхто не загинув. Ми всі повернулися додому".

   А як склалося життя після АТО?

   11 липня 2016 року помер тато. Невдовзі 7 жовтня 2016 року помирає і мама.

   Залишився сам у батьківській старенькій хаті. Без роботи, без грошового забезпечення. Хоч і надіявся на отримання пенсії по інвалідності. Але медична комісія визнала дієздатним. Дуже тяжко знайти роботу на селі, хіба що тимчасово і то в приватному секторі.

   Хлопці жертвували своїм життям за мир і спокій у нашій країні. Пам'ятаючи їхні подвиги, держава повинна підтримувати і допомагати їм.

   Теперішні учні  повинні розуміти, що і кожен із нас може допомогти воїнам, просто потрібно мати в серці бодай трохи любові і вміти ділитися нею. Ні, наш герой  не скаржився на життя. Адже це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений у собі патріот України. Він переконаний, що Україна буде міцною і процвітаючою державою.

   Насамкінець побажав нам любити  свою Батькивщину, любити ближнього свого, любити життя!

   В знак подяки ми вручили воїну наш скромний подарунок.

   Слава Україні! Героям слава!

                                                                                        Жакун Марія Трохимівна,

                                                                                        класний керівник 8 класу

"Крок до зірок"

   13 жовтня у нашій школі пройшов традиційний конкурс патріотичної пісні "Крок до зірок". Членами журі конкурсу були воїни АТО Комар А.А., Торгун С.З. та вчитель музики Жакун О.В., психолог Котяш В.П.

    Усі учасники свята були чудовими кожен по-своєму. Учні молодших класів веселили запальними піснями, а старшокласники зачарували ліричним і проникливим співом...

      13 жовтня вчитель історії, Жакун Марія Василівна, провела святкову лінійку присвячену Дню захисника України. На якій нагадала, що традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. Розповіла, що це свято ми відзначаємо з 2014 року 14 жовтня на день Покрови за указом президента України П.Порошенка. В цей день у нашій державі кожен українець вшановуватиме мужність і героїзм захисників незалежної територіальної цілісності України. День захисника України, - це данина любові та поваги до захисника Батьківщини, воїнів АТО.

     Український народ завжди поважав своїх захисників про що свідчить і любов до козацтва. Тому з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

     День захисника України - Це свято – насамперед вияв любові та пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього. 

     Ми - майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуймо її культуру, своїми досягненнями славимо її. Будьмо гідними своїх предків, любимо рідну землю, бережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шанованими будемо іншими. Єднаймося, друзі!

 

Не залишаємося осторонь

    Не залишилися наші учні байдужими і до горя, яке трапилося у м.Калинівка Вінницької обл. Оперативно зібрали теплі речі, канцтовари, засоби гігієни  і відправили постраждалим.

Допомагати так просто!

    У складний для нашої країни час, коли десятки патріотів обороняють Україну від російської агресії, ми теж не можемо залишатися байдужими. Тому у Залузькому НВК проводяться заходи, спрямовані на патріотичне виховання підростаючого покоління. Батьки та вчителі також долучаються до волонтерської роботи  для підтримки армії. Напередодні Дня захисника України, 10 жовтня  учні 5-8 класів сплели маскувальну сітку та малювали малюнки для бійців АТО.                                                                                                                             Хай ця сітка  захистить  наших солдат від ворогів, а дитячий малюнок і щире серце зігріють душу.